Zawody samolotowe w Rudnikach

Piotr Ciastek
arc Aeroklub Częstochowski
Aktualny mistrz świata w lataniu precyzyjnym Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego zwyciężył w Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Wacława Wieczorka, które zakończyły się w sobotę na lotnisku w Rudnikach.

Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego potwierdził, że jest w wyśmienitej formie. Aktualny Mistrz Świata w Lataniu Precyzyjnym wygrał drugą konkurencję nawigacyjną Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka i tym samym został zwycięzcą całych zawodów. Po dwóch konkurencjach, pierwszej nawigacyjnej i lądowaniach, prowadził z niewielką przewagą Krzysztof Skrętowicz z Aeroklubu Częstochowskiego, ale jak stwierdził popularny „Skrętek” jak się za bardzo chce, to nie zawsze wychodzi. W sobotę popełnił zbyt dużo błędów, zajął piąte miejsce do Radomskiego stracił 89 punktów i ostatecznie skończył zawody na drugim miejscu.

Na koniec zawodów bardzo dobrze wypadł inny częstochowianin Marcin Skalik. W sobotę był drugi, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej przesunął się z 11 na 7 miejsce. Trzeci w częstochowskich zawodach był Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, który po zawodach z charakterystycznym dla siebie spokojem stwierdził, że „…w końcu ktoś tego Radomskiego ugryzie.” Faworyt gospodarzy Janusz Darocha zmagania zakończył na 9 miejscu. Zawody rozegrano na zakończenie pierwszego w tym roku zgrupowania kadry narodowej. W sumie wystartowało w nich 29 pilotów, w tym Rosjanin Eduard Besedin, który zajął 23 miejsce.