Zapracował na sukces

(su)
Paweł Spadło (pierwszy z prawej) dwukrotnie stanął na podium mistrzostw w Dębicy.

Paweł Spadło z Częstochowskiego Klubu Pływackiego Pirania zdobył dwa brązowe medale podczas rozegranych w Dębicy Letnich Mistrzostw Polski Młodzików 12-letnich w pływaniu. Wystartował w nich jako jedyny reprezentant Częstochowy.

Nasz pływak zajął trzecie miejsce na 100 m i 200 m st. klasycznym. Na 100 m uzyskał czas 1:20,27, a na 200 m - 2:52,27. Na 200 m st. grzbietowym zakwalifikował się do finału B.

- Od lutego ciężko pracował, aby stanąć na ,pudle". Jestem zadowolony z jego postawy i wyników; to jego życiowe rekordy, tym bardziej cenne, iż uzyskane na długim basenie - powiedział trener Jacek Gawda.

Paweł Spadło przeszedł do Piranii z UKS-u 48 w lutym br. Zaczynał od skoków do wody, osiągając wiele sukcesów. Później zajął się pływaniem. Trenuje dwa razy dziennie. Zdaniem trenera Gawdy, bardzo się stara.

Kadrowicze z Piranii przebywają obecne w Szczecinie na zgrupowaniu Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Przygotowują się tam do Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich.