Worek medali

(TK)

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w pływaniu na basenie 50-metrowym. Doskonale spisali się w nich reprezentanci częstochowskiego Gol Startu. Podopieczni Piotra Jarząbka wywalczyli 11 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Włochowicz (kategoria S4). Zawodnik Gol Startu był nie do pokonania na dystansach 50 m stylem grzbietowym i 100 m dowolnym. Ponadto młody częstochowianin wywalczył tytuł wicemistrza kraju na 50 m stylem dowolnym. Sukces odniosła również Marta Dyjan (kat. B2), która zajęła drugą lokatę na odcinku 100 metrów stylem klasycznym. Zdobyła także cztery brązowe medale na 50 i 100 m stylem dowolnym, 100 m grzbietowym i 200 m zmiennym.

Słowa uznania należą się także Kamilowi Kaczmarkowi (kat. B2). Częstochowianin pomimo kontuzji (naderwany dźwigacz łopatki) znalazł się w gronie medalistów. Dzięki staraniom klubowego lekarza dr Wojciecha Debudaja, Kaczmarek z powodzeniem podjął walkę na dystansie 100 m stylem motylkowym, zajmując w nim drugie miejsce. Pływak Gol Startu dwukrotnie zdobył brązowe krążki na 100 m grzbietowym i 400 dowolnym.