Wojciech Pietruszka na Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu

Marcin Paczkowski
Wojciech Pietruszka na Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu SP3 Wolsztyn
21 czerwca na stadionie miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu odbył się XVIII Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, w którym wzięły udział reprezentacje Łotwy, Litwy, Estonii, Słowacji, Węgier i Polski.

Organizatorami imprezy byli Fundacja Czyń Dobro im. Jana Pawła II, Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz Burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński. Rywalizacja w biegach na 60m, 300m, 600m, 1000m, skoku w dal, skoku wzwyż i rzucie piłeczką palantową odbywała się w trzech kategoriach wiekowych (11, 12 i 13 lat). W każdej konkurencji drużyny miały prawo wystawić jednego zawodnika. Polskę reprezentowali lekkoatleci, którzy zwyciężyli w swoich konkurencjach podczas Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. W reprezentacji Polski znalazł się również uczeń naszej szkoły Wojtek Pietruszka. Wojtek zajął trzecie miejsce w rzucie piłeczką palantową. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Węgier, na drugim stopniu podium stanęli młodzi lekkoatleci z Polski a na trzecim Słowacy.