W meczu na szczycie I ligi Raków pokonał Sandecję ZDJĘCIA

Janusz Strzelczyk
Lider I ligi, Raków Częstochowa, pokonał na swoim boisku wicelidera Sandecję Nowy Sącz 2:0 (1:0).

Raków przez cały mecz miał zdecydowaną przewagę. Już w 3 minucie padł pierwszy strzał na bramkę gości. W 7 min. groźnie dośrodkowywał Kon. Pierwsza bramka padła w 14 min. Kapitan Rakowa, Andrzej Niewulis wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową, z bliska pokonał Marka Kozioła.
W 30 min. Daniel Bartl posłał piłkę tuż obok słupka Sandecji. Jeszcze przed przerwą Patryk Kun minimalnie przestrzelił.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważali gospodarze. W 50 min. Sebastian Musiolik posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki gości. A już trzy minuty później było 2:0 dla Rakowa.Maciej Domańśki idealnie trafił z 18 metrów, z rzutu wolnego.

Po kilku meczach remisowych Raków zaliczył 3 punkty i to w meczu na szczycie, umacniając się na pozycji lidera.

Raków Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Niewulis 14, Domański 53

Raków: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny - Daniel Bartl (81. Piotr Malinowski), Marcin Listkowski, Petr Schwarz, Miłosz Szczepański (85. Adam Radwański), Maciej Domański (90. Karol Mondek), Patryk Kun - Sebastian Musiolik

Sandecja: Marek Kozioł - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko - Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Grzegorz Baran (74. Radosław Kanach), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur - Dawid Flaszka (62. Mariusz Gabrych), Mateusz Klichowicz (74. Dawit Manojan)

Żółte kartki: Szczepański, Listkowski - Baran, Flaszka