W Lublińcu, w Lany Poniedziałek tradycyjnie biegano z jajami [ZDJĘCIA]

AKC
Z jajami biegały dziś 94 osoby. Jak żartują organizatorzy - Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, z każdego jaja może się coś wykluć, bo po raz pierwszy żadne nie zostało zbite. Podczas imprezy odbyła się zbiórka na rehabilitację 8-letniej Ady. Na ten cel przeznaczono 460 zł. Wyniki wkrótce, tymczasem zobaczcie zdjęcia z imprezy w Lublińcu.

Bieg główny odbył się na dystansie 8 km. Nawrót na 4. km trasy, gdzie w punkcie kontrolnym zawodnik odbierał dwa jaja, z którymi miał obowiązek dobiec do mety (brak jajka – 10 min. kary, zbite jajko – 1 min. kary). Podobne zasady obowiązywały w biegu dzieci, które miały do pokonania 2 km. W tym roku obyło się jednak bez kar.

Wśród mężczyzn najszybszy był Daniel Dulski z WKB META Lubliniec (26:50), drugie miejsce zajął Zenon Nowak z Mafia Team Lubliniec (29:56),a trzeci Dawid Garcorz z Dzielnej (30:06).

Wśród pań triumfowała Dorota Kubisz z WKB META Lubliniec (37:40) przed klubową koleżanką Mariolą Młynarską (38:13) i Anną Galiczka z NGB Kłobuck (38:59).

Wśród chłopców dystans 2 km najszybciej pokonał Jakub Garcorz z Dzielnej (07:29), drugi był Adam Jaworski z SP Sióstr Urszulanek w Lublinie (08:44), a trzeci Mateusz Bodora z WKB Meta Lubliniec (09:36).

Z kolei wśród dziewczynek niepokonana była Oliwia Piskorz z SP nr 1 w Lublińcu (09:54), miejsce 2. zajęła jej szkolna koleżanka Monika Pradella (11:54), a miejsce 3. Lena Żółtańska z Kochanowic (11:58).