Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Częstochowie zainaugurowany zostanie cykl koncertów “Łączących Pokolenia”

OPRAC.: RED
W Częstochowie zainaugurowany zostanie cykl koncertów “Łączących Pokolenia”
W Częstochowie zainaugurowany zostanie cykl koncertów “Łączących Pokolenia” Marcin Somerlik
W najbliższy wtorek 29 listopada w Częstochowie zostanie zainagurowany cykl koncertów “Łączących Pokolenia”. Inicjatywa jest organizowana przez Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ścisłym partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum GovTech w Kancelarii Premiera.

Podczas częstochowskiego koncertu polskiej muzyki z gier zaprezentuje swoje dzieła etnicznej muzyki słowiańskiej zespół Percival. Współorganizatorem koncertu 29 listopada jest Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie. Kolejny z cyklu koncertów odbędzie się w Przemyślu 5 grudnia na Zamku Kazimierzowskim.

Siła polskiej muzyki w grach

Dynamiczny rozwój muzyki z gier związany jest z rozwojem komputerów. Od lat 80. muzyka stanowi naturalne uzupełnienie świata kreowanego w grze. Muzyka filmowa bywa porównywana z muzyką grową, lecz należy mieć na uwadze podstawową różnicę, jaką jest długość kontaktu widza lub gracza z filmem, a grą. Różnica to nawet kilkaset godzin w przypadku wymagających produkcji. Polskie studia gamedev realizują światowe aranżacje i przyczyniają się do ustalania nowych trendów.

Podczas dwóch zapowiedziany koncertów - 29.11 w Częstochowie i 5.12 w Przemyślu wystąpi zespół Percival. Gra on tradycyjne pieśni europejskie, głównie słowiańskie oraz własne kompozycje nawiązujące do czasów wczesnego średniowiecza. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak: bębny (Bodhran, Davul) i flety (Sopiłka), a także wykorzystują bardziej tradycyjne egzotyczne brzmienia instrumentów zwanych Baglama, Saz i Rebec. Grupa prezentowała swoją muzykę podczas wielu wydarzeń historycznych w Polsce m.in. Festiwal Słowian i Wikingów na wyspie Wolin.

Nowy wymiar kreatywnej współpracy

Nowopowstałe Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych skupia się na rozwijaniu sektorów kreatywnych poprzez szersze włączanie twórców i tworzenie okazji do współpracy na wielu poziomach. Koncerty Łączące Pokolenia to wynik współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum GovTech w Kancelarii Premiera. Celem CRPK jest wspieranie i promowanie działań polskich przemysłów kreatywnych na niespotykaną dotąd w Polsce skalę. W swoich działaniach Centrum skupia się na wspieraniu polskiego gamedevu, filmu, muzyki, sztuk plastycznych i użytkowych. W najbliższych miesiąc CRPK zaprezentuje dwa programy własne. Skierowane do szerokiego grona twórców kultury oraz twórców gier.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto