Unia Rędziny - Lotnik Kościelec 0:3: Derby dla Lotnika, który był zdecydowanie lepszy [ZDJĘCIA]

Paweł Tyszkowski
Derbowe spotkanie ligi okręgowej, w którym zmierzyły się drużyny Unii Rędziny i Lotnika Kościelec zostało rozegrane na stadionie Orkana Rzerzęczyce. Górą byli goście wygrywając 3:0 po bramkach strzelonych przez Michała Kiwacza, Konrada Kiebdaja oraz Damiana Kotasa.

Był to jednostronny mecz, zespołem dyktującym warunki na boisku byli podopieczni Przemysława Chobota. Mecz z trybun oglądał prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Bugaj.

Na trybunach pojawili się kibice Lotnika Kościelec, którzy w kulturalny sposób dopingowali swoją drużynę. Podczas całego meczu nad porządkiem czuwali stróże prawa, którzy nauczeni doświadczeniem z lat poprzednich woleli dmuchać na zimne.

Dzisiejsze zaległe spotkanie ligi okręgowej rozpoczęło się od ataków Lotnika, który z każdą minutą stwarzał coraz groźniejsze sytuacje. Michał Kiwacz w 40 minucie otworzył wynik spotkania. W 63 minucie spotkania Konrad Kiebdaj przepięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Rafała Pitnera. Od tego momentu na placu gry przeważała tylko jedna
drużyna, będąca lepszym zespołem w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Wynik meczu ustalił Damian Kotas.

Jak na spotkanie derbowe zawodnicy obu zespołów bardzo się szanowali walcząc w sposób przepisowy o każdą piłkę i centymetr boiska.

W zespole Unii Rędziny ujrzeliśmy nowych zawodników pozyskanych podczas przerwy zimowej, są to Paweł Hibner (Sparta Siedlec Duży), Jarosław Śmigasiewicz (Sokół Wręczyca Wielka). Na ławce rezerwowych był Kamil
Kaptur (Raków II Częstochowa).

W drużynie gości zagrał wychowanek Rakowa Częstochowa Piotr Ojczyk, który ostatnio grał w Orle Kiedrzyn. Drugim nowym zawodnikiem był Łukasz Ciecierski z Victorii Częstochowa. Z powodu żółtych kartek w dzisiejszym meczu w barwach Lotnika nie zagrali Daniel Banaś oraz Tomasz Jarczok. Norbert Palacz wpisany do protokołu meczowego ma problemy zdrowotne i nie mógł wzmocnić swojej drużyny.

Trenerzy obu drużyn to również zawodnicy z bogatą przeszłością i doświadczeniem, zarówno Grzegorz Cyruliński jak i Przemysław Chobot z powodzeniem rywalizowali odpowiednio w Rakowie i Victorii.

18.04.2013, godzina 17.00, Rzerzęczyce, ul. Skrzydlowska 102.

Unia Rędziny - Lotnik Kościelec 0:3 (0:1)

0:1 Michał Kiwacz 40`
0:2 Konrad Kiebdaj 63` (rzut wolny)
0:3 Damian Kotas 69`

Sędziował: Robert Kowalczyk (WS Częstochowa). Widzów: 120.

Żółte kartki: Kiebdaj, Kiwacz.

Unia Rędziny: 1. Rafał Pitner, 10. Marcel Pitner, 13. Dawid Kijak, 3. Oskar Sikora (87` 8. Jarosław Śmigasiewicz), 16. Paweł Hibner, 17. Norbert Staniec, 6. Łukasz Perliński, 7. Michał Malczewski, 14. Łukasz Dolniak (72` 5. Marcin Płoszaj), 15. Jakub Leśnikowski (60` 11. Filip Romaniewicz), 18. Michał Komorowski.

Rezerwowi: 12. Kamil Kaptur.

Trener: Grzegorz Cyruliński.

Lotnik Kościelec: 1. Marek Marcin, 3. Tomasz Kielan, 20. Piotr Ojczyk, 14. Michał Gawron, 16. Marcin Kielan, 21. Adrian Nalepa (70` 9. Marcin Kiwacz), 17. Michał Kiwacz (85` 8. Konrad Gawron), 10. Damian Kotas, 7. Konrad Kiebdaj, 6. Łukasz Ciecierski (82` 19. Bartłomiej Kubica), 13. Przemysław Chobot (85` 22. Łukasz Sroka).