Uliczne wyścigi

(su)
Adam Tylkowski (trzeci od lewej) zajął w Jaworznie drugie miejsce w swej kategorii.   /  ARC
Adam Tylkowski (trzeci od lewej) zajął w Jaworznie drugie miejsce w swej kategorii. / ARC
Po raz siódmy odbył się w Jaworznie międzynarodowy bieg. Połączony on był z Biegiem Coca-Coli przeznaczonym dla dzieci. Zarówno w jednym jak i drugim uczestniczyli biegacze LKS-u Myszków.

Bieg główny rozegrany został na dystansie 15 km. Najlepiej z myszkowian spisał się w nim Piotr Magiera, który uzyskał czas 58,38. Zajął 19. miejsce w kategorii 20-29 lat. W kat. 30-39 lat Roman Nowak sklasyfikowany został na 32. pozycji (59,49), a Andrzej Krysiak na 62. (1:07,52). Bogumiła Czyż minęła linię mety w kat. 40-49 lat na 7. miejscu (1:34,16).

Liczna ekipa myszkowian wystartowała w kat. 16-19 lat. Najlepszy, bo 10., był Michał Wach (58,54). Kolejne miejsca zajęli: 13. Dawid Świtała (1:01,23), 15. Łukasz Napora (1:01,56), 16. Rafał Migoń 1:02,24), 18. Tymoteusz Matyja (1:03,04), 25. Łukasz Ferdygała (1:09,27). W biegu głównym wystartowało ponad 500 zawodników.

Wyniki myszkowian w Biegu Coca-Coli:
r. 1993 i młodsi (400 m): dziewczęta - 6. Karolina Nowak, 8. Olga Kalarus, 12. Aleksandra Nowak; chłopcy - 7. Bartek Wilczak, 14. Dawid Szary;

r. 1991-92 (800 m): dziewczęta - 3. Monika Czyż, 8. Magda Jakubek, 14. Angelika Lech; chłopcy - 7. Mateusz Wilczak, 10. Mateusz Nowak (s. Zbigniewa);

1987-90 (1600 m): dziewczęta - 5. Ewa Kalarus; chłopcy - 2. Adam Tylkowski, 20. Piotr Karnicki, 21. Błażej Misiak, 22. Mateusz Nowak (s. Waldemara).