UKS Blachownia z sukcesami uczestniczył w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy

BR
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Blachownia” uczestniczyli w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Świdnicy. W VI Międzynarodowym Turnieju uczestniczyło wielu medalistów Mistrzostw Polski zarówno wśród kadetów jak i juniorów oraz zawodnicy z Niemiec, Czech i Ukrainy (łącznie 97 zawodników).

Podczas finałów w hali sportowej byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele PZB oraz nasi byli znakomici bokserzy m.in.: Wiesław Rutkowski, Czesław Ptak, Wojciech Bartnik, a także obecni bokserzy zawodowi: Piotr Widzewski, Mariusz Cendrowski. Dużą sensację sprawił swoją obecnością Mariusz Wach, który obecnie przygotowując się w Dzierżoniowie do walki zawodowej jaka odbędzie się w dniu 10 listopada 2012 r. w Hamburgu z Władimirem Kliczko o tytuł mistrz świata organizacji IBF, WBO, IBO i WBA.

Do walk finałowych dotarło 3 zawodników z UKS Blachownia tj. w kategorii wiekowej kadet w wadze 66 kg. Maciej Wasilewski, w kategorii wiekowej junior w wadze 81 kg. – Karol Walaszczyk i w wadze 91 kg – Jacek Rup.

Wynik walk finałowych z udziałem zawodników UKS Blachowni:
Kategoria wiekowa Kadet:

- waga 66 kg - Maciej Wasilewski przegrał z powodu doznanej kontuzji w walce z Sucheckim Danielem z Wisly Kraków, zajmując II miejsce w Międzynarodowym Turnieju.(Maciek po I rundzie wygrywał wysoko na punktu , ale z powodu doznanej kontuzji lekarz zawodów przerwał walkę),

Kategoria wiekowa junior:
- waga 81 kg – Karol Walaszczyk przegrał na pkt. z Marcinem Szczeniakiem z LKB Legnica i zajął II miejsce w Międzynarodowym Turnieju,

- waga 91 kg – Jacek Rup wygrał na pkt. z Jakubem Czapskim z Champion Chojnów i automatycznie zajął I miejsce w Międzynarodowym Turnieju.