Udany zryw TYTAN-a

(su)
Michał Saran zdobył dla TYTAN-a aż 15 punktów. Fot; JAKUB MORKOWSKI
Dramatyczny przebieg miał pojedynek koszykarzy TYTAN-a Częstochowa z Basketem Kwidzyn. Nasz zespół wygrał pierwszą kwartę różnicą aż 10 punktów, lecz goście byli cały czas groźni.

Wbrew temu, co sugeruje wynik pierwszej partii, przewaga TYTAN-a nie trwała cały czas. Było nawet 16:12 dla Basketu, a później 19:17. Od tego momentu punkty zdobywali jednak tylko podopieczni Arkadiusza Urbańczyka zwyciężając 29:19. Drugą kwartę wygrali różnicą trzech punktów goście. W trzeciej nasza ekipa uzyskała z kolei czteropunktową przewagę.

Na początku czwartej kwarty gospodarze prowadzili aż 75:60 i to chyba uśpiło ich uwagę. Rywal doprowadził do stanu 82:82. Na szczęście częstochowianie przebudzili się w samej końcówce. Dwupunktową przewagę wywalczył, po celnych rzutach osobistych, Piotr Trepka, a wynik meczu ustalił, rzucając za trzy punkty, Dariusz Szynkiel.

TYTAN Częstochowa - Basket Kwidzyn 87:82 (29:19, 20:23, 22718, 16:22).
TYTAN: Szynkiel 18, Milewski 4, Migała 11, Trepka 17, Motyl 16 - Saran 15, Sośniak 6, Nogalski 0.