Udany start częstochowskich kolarzy w Tour de China

(su)
Kolarze Pagedu MBK Scout Częstochowa uczestniczyli w etapowym wyścigu Tour de China rozgrywanym w okolicach Szanghaju. W jeździe indywidualnej na czas bardzo dobrze spisał się Dawid Krupa, który zajął 4. miejsce.

Kolarze Pagedu MBK Scout Częstochowa uczestniczyli w etapowym wyścigu Tour de China rozgrywanym w okolicach Szanghaju.

W jeździe indywidualnej na czas bardzo dobrze spisał się Dawid Krupa, który zajął 4. miejsce. Ostatnio, po problemach zdrowotnych, nie błyszczał formą. Tomasz Leśniak był 10.
Na drugim etapie najlepiej z częstochowskich kolarzy spisał się Wojciech Kalemba, który osiągnął metę na 6. pozycji. Krzysztof Mermer uplasował się na 11. lokacie. Trzeci etap został skrócony, ze względu na sięgające prawie 40 stopni upały, z 230 km do 180 km. Krupa samotnie uciekał niemal od startu przez 140 km. W końcu wchłonął go peleton. Tego dnia znów błysnął jednak Kalemba zajmując 2. miejsce. Leśniak sklasyfikowany został natomiast na 3.
Po trzech etapach Krupa w klasyfikacji generalnej zajmował 4. miejsce mając 10 sek. straty do lidera i zaledwie 0,45 sek. do zawodnika zajmującego 3. lokatę.