Udane wyścigi

(su)
Kolarze Kolejarza Semex, Jury Alfa VIV i SCOUT-a Częstochowa wystartowali w wyścigach szosowych w Piotrowicach Wielkich i Chrząstowicach. Seniorzy z Kolejarza zajęli w Piotrowicach czołowe pozycje.

Seniorzy z Kolejarza zajęli w Piotrowicach czołowe pozycje. Trzeci był Rafał Makuch, czwarty - Łukasz Pluta, a szósty - Piotr Barczyk. Z powodu defektu nie dojechał do mety w kat. junior Krzysztof Barczyk. Jeszcze lepiej od swych starszych kolegów spisali się reprezentanci Jury i Scouta. W młodzikach zwyciężył Kornel Osicki (Jura), drugi był Kamil Markowski (SCOUT), a trzeci Emil Pydziński (Jura). W juniorkach młodszych wygrała Magdalena Pyrgies przed Katarzyną Barczyk, a w juniorkach triumfowała Marlena Pyrgies (wszystkie Jura).

W zawodach w Chrząstowicach 5. pozycję w seniorach zajął Kamil Patalon (Kolejarz), 8. był Michał Sikora, 9. Piotr Barczyk, 14. Łukasz Pluta. W juniorach szóste miejsce wywalczył Krzysztof Barczyk. W juniorach młodszych na 9. pozycji dojechał do mety Jakub Urbański (Jura), a za nim Michał Nabiałek (SCOUT). W juniorkach młodszych druga była Katarzyna Barczyk, w młodzikach na 8. pozycji sklasyfikowano Emila Pydzińskiego, a na 9. Kamila Markowskiego.
W sobotę w Kłomnicach odbędzie się III Wielkanocny Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy. Przyjedzie cała krajowa czołówka, w tym kolarze ze wszystkich polskich grup zawodowych. Początek o 12.00.