TYTAN liderem II ligi

(su)
Janusz Sośniak (z prawej) ustalił wynik meczu. Foto: ZBIGNIEW BURDA
Nasi koszykarze odnieśli w ostatniej kolejce meczów wyjazdowe zwycięstwo nad Piotrcovią. Była to pierwsza porażka rywala w tym sezonie na własnym terenie.

Jako że w minioną środę podopieczni trenera Sławomira Gajdy wygrali z liderującym w tabeli Legionem Legionowo, to oni wysunęli się na prowadzenie. By je utrzymać, wystarczyła wygrana z Piotrcovią. Tak się też stało.

- Już przed spotkaniem widać było, że gospodarze są bardzo zdesperowani. Nawet piłki na trening dali nam inne, niż te, którymi rozgrywaliśmy mecz. Już w pierwszych minutach wyczuwało się ogromną nerwowość w obu zespołach. Sędziowie bardzo się z kolei starali, aby wygrała Piotrcovia - twierdzi szkoleniowiec.
Spotkanie miało wysoką stawkę. Przeciwnicy walczyli bowiem o miejsce w czwórce.

W pierwszej kwarcie minimalnie zwyciężyli nasi koszykarze, choć początkowo miejscowi wygrywali 10:5. Druga była bardzo wyrównana i dopiero w końcówce TYTAN zdobył siedem punktów przewagi. W trzeciej utrzymywał ją do 26 min., później Piotrcovia zaczęła agresywnie kryć. Sędziowie nie odgwizdywali faulów.
- Zawodnikom puszczały nerwy. Janusz Sośniak został ukarany przewinieniem technicznym za krytykowanie orzeczeń sędziego - mówi S. Gajda.
Przed ostatnią kwartą gospodarze mieli punkt przewagi (58:57). Na dwie minuty przed końcem było 74:71 dla TYTAN-a. Do głosu doszedł jednak przeciwnik, zdobywając cztery punkty.

- Kilka akcji z obu stron nie przyniosło zmiany rezultatu. Kiedy było 15 sekund do końca, celnym rzutem ze skrzydła popisał się Darek Szynkiel. Wynik meczu ustalił Janusz Sośniak, po akcji z Michałem Saranem ? opowiada S. Gajda.
Piotrcovia Piotrków Trybunalski - TYTAN Częstochowa 75:78 (22:21,12:20,24:16,17:21)

TYTAN: Saran 9, Motyl 23, Nogalski 12, Szynkiel 10, Piński 4 ? Sośniak, 7, Trepka 4, Rajkowski 9, Miękus 0.

Druga faza rozgrywek rozpocznie się w najbliższą sobotę. TYTAN podejmować będzie w Hali Polonia ŁKS Łódź, bądź Polonię Warszawa. Mecz rozpocznie się o 18.00. Na tym etapie zespoły z pierwszej czwórki zagrają systemem "każdy z każdym". Wyniki doliczane są do dotychczasowych zdobyczy od początku sezonu we wszystkich meczach.
W środę częstochowianie planują sparing z Cracovią Kraków, który rozegrany zostanie w Kłomnicach.