TYTAN liczy na zwycięstwo nad Basketem Kwidzyn

(tk)
Po przerwie w ligowych rozgrywkach TYTAN podejmować będzie Basket Kwidzyn.
Po lewej Sławomir Migała. Fot:  JAKUB MORKOWSKI
Po przerwie w ligowych rozgrywkach TYTAN podejmować będzie Basket Kwidzyn. Po lewej Sławomir Migała. Fot: JAKUB MORKOWSKI
Dwa tygodnie czasu mieli na regenerację sił koszykarze pierwszej ligi. Większość zespołów jednak nie próżnowała i rozgrywała mecze sparingowe. Niedzielni rywale TYTAN-a, Basket Kwidzyn zmierzył się z Polpharmą Starogard ...

Dwa tygodnie czasu mieli na regenerację sił koszykarze pierwszej ligi. Większość zespołów jednak nie próżnowała i rozgrywała mecze sparingowe. Niedzielni rywale TYTAN-a, Basket Kwidzyn zmierzył się z Polpharmą Starogard Gdański. Z konfrontacji zwycięsko wyszli wyżej notowani podopieczni Dariusza Szczubiała, którzy wygrali różnicą kilkunastu punktów.
Z kolei częstochowianie podejmowani byli przez MOSiR Bobry Zabrze.

- Wynik nie był taki istotny. Najważniejsze, że mogliśmy zagrać z wymagającym przeciwnikiem i sprawdzić różne warianty ustawienia - usłyszeliśmy od trenera TYTAN-a Arkadiusza Urbańczyka.
Pojedynek zakończył się skromnym zwycięstwem naszego zespołu 89:88. W meczu na parkiecie zabrakło Dariusza Szynkiela, Sławomira Woldana i Marcina Miękusa, którzy z różnych przyczyn nie mogli wystąpić. W niedzielne popołudnie dwóch pierwszych będzie można zobaczyć w akcji.

Ekipa z Kwidzyna zajmuje obecnie bezpieczną pozycję w górnej części ligowej tabeli i ma przed sobą do rozegrania zaległy pojedynek. W pierwszej rundzie rozgrywek TYTAN przegrał z Basketem dość wyraźnie, ale jak przyznał kapitan zespołu Janusz Sośniak, o sukcesie rywali zadecydowała wówczas ostatnia kwarta, w której częstochowianie popełnili zbyt wiele prostych błędów. Przy porównywalnych potencjałach, głównym atutem naszej drużyny będzie własne boisko. Podopieczni trenera Urbańczyka liczą, że uda im się podtrzymać dobrą passę i wygrać czwarty mecz z rzędu. Pojedynek rozegrany zostanie w hali Polonia, a jego początek ustalono na godz. 17.