Tygodniowy przegląd prasy (Częstochowa, 5.04-11.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Częstochowy

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.04 a 11.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „TOP 15 najgłupszych zachowań w czasie pandemii koronawirusa w woj. śląskim. Aż trudno w to uwierzyć!”?

Przegląd tygodnia Częstochowa od 5.04 do 11.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 TOP 15 najgłupszych zachowań w czasie pandemii koronawirusa w woj. śląskim. Aż trudno w to uwierzyć!

TOP-15 najgłupszych zachowań w czasie pandemii. Nie wszyscy sobie na poważnie wzięli obostrzenia, jakie obowiązują podczas pandemii koronawirusa. Śląska policja podjęła do tej pory kilkaset interwencji dotyczących łamania przepisów. Niektóre naprawdę kuriozalne, czasem zabawne, czasem groźne. My wybraliśmy z nich TOP-15. KLIKNIJ W KOLEJNE ZDJĘCIE

📢 Jak długo jeszcze potrwa pandemia koronawirusa w Polsce? Jest nowy termin szczytu zachorowań na COVID-19

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa w Polsce? Ile jeszcze osób musi zachorować? Premier twierdzi, że szczyt zachorowań ma nastąpić w maju lub czerwcu. Analiza modelu pokazuje jednak, że to 25 kwietnia. Do tej pory sprawdzalność modelu ExMetrix wynosi 94,3 proc. - Modele zakładają, że w okresie Wielkanocnym czynniki te znacząco się nie zmienią – twierdzi Ryszard Łukoś główny analityk ExMetrix, zajmującej się na co dzień prognozowaniem gospodarczym i społecznym. Eksperci przygotowali model prognostyczny dla epidemii SARS-CoV-2. Wzięli pod lupę doświadczenia innych krajów, w tym poziom zastosowanych restrykcji, stan systemu ochrony zdrowia, a także podatność społeczeństwa na zakażenie wirusem. Jeśli ich wyliczenia okażą się trafne, na szczyt epidemii w Polsce przyjdzie nam poczekać do 25 kwietnia, a to oznacza, że izolacja potrwa znacznie dłużej niż zakładano do tej pory.

📢 Poszukiwane alimenciarki z woj. śląskiego. Rozpoznajesz te kobiety? Szuka ich policja

To kobiety - jak informuje policja - zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny. Widziałeś je? Daj znać! Oto nasza galeria poszukiwanych z woj. śląskiego. Stan na 27 marca 2020 roku.

Tygodniowa prasówka 5.04-11.04.2020 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mieszkaniec nagrał wyjątkowe zjawisko. Jego film przedstawiający "diabełka pyłowego" podbija sieć

Mieszkaniec wsi Dąbek w gminie Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim nagrał film przedstawiający ciekawe zjawisko nazywane "diabełkiem pyłowym". Takie wiry powietrzne można spotkać w każdym klimacie i o każdej porze roku. Rzadko zdarza się jednak, że uda się je uwiecznić.

📢 Grób Pąński w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze FOTO

Na Jasnej Górze, w Kaplicy Cudownego Obrazu tradycyjnie jest Grób Pański. Nie znajduje się jednak na środku, jak poprzednio, ale po prawej stronie.

📢 Nie rób tego na swoim balkonie! Za to czeka Cię mandat... nawet w czasie pandemii

Za oknem piękna pogoda... a Ty w czasie pandemii koronawirusa, niemal uwięziony w swoich czterech ścianach. Szczęśliwi ci, którzy mają balkon! Ale czego tak naprawdę nie można na nich robić... wszak, kto chciałby dostać mandat? Przepisy są często bezwzględne! Okazuje się, że bardzo wielu rzeczy - bo choć polskie prawo nie reguluje tych kwestii specjalnymi przepisami, różne artykuły Kodeksu cywilnego i Kodeksu wykroczeń interpretuje się tak, by miały zastosowanie w sąsiedzkich sporach "o balkon". A czego nie regulują artykuły, często precyzują spółdzielnie w swoich regulaminach. Sprawdź osiem rzeczy, których robienie na balkonie może sprowadzić na Was grzywnę. Kliknij w "zobacz galerię", aby przeczytać opis.

📢 Jasnogórski Skarbiec z wotami - darami dziękczynnymi ZDJĘCIA

Skarbiec jest najstarszą częścią muzealną na Jasnej Górze, w której są eksponowane przedmioty ofiarowane sanktuarium.

📢 Sklepy czynne w Wielkanoc 2020. Sprawdź godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny [11, 12, 13 kwietnia]

Sklepy czynne w Wielkanoc 2020. Ostatnią okazją, by zrobić świąteczne zakupy przed Wielkanocą 2020 będzie sobota 11 kwietnia 2020. Dlatego tak ważne są dla nas godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę. Zgodnie z prawem, sklepy są czynne znacznie krócej niż w zwykłą sobotę. Na to jeszcze nakładają się ograniczenia związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Sprawdź, w jakich godzinach zrobisz zakupy w Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Kliknij w galerię zdjęć i sprawdź.

📢 Zaginieni w woj. śląskim. Można pomóc! Rozpoznajecie kogoś? KWIECIEŃ 2020

Zaginieni w woj. śląskim. W bazie Fundacji ITAKA znajduje się wiele plakatów poszukiwanych osób. Sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz. Można pomóc! Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Modernizacja stadionu Rakowa Częstochowa coraz bliżej! Ministerstwo Sportu pozytywnie zaopiniowało wniosek o dotacje na modernizację obiektu

Raków Częstochowa poinformował, że że Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zaopiniował pozytywnie przyznanie miastu Częstochowa dofinansowanie na modernizację MSP „Raków” w wysokości 10 milionów zł. To oznacza, że wkrótce miasto będzie mogło podpisać umowę z ministerstwem, otrzymując środki na inwestycję.

📢 Częstochowa świętuje w tym roku 800-lecie. Zobaczcie, jak wyglądało miasto na starych fotografiach

Częstochowa w tym roku obchodzi 800-lecie swojego istnienia. Zobaczcie, jak zmieniało się miasto, zwłaszcza jego centrum na przełomie XIX i XX wieku.

📢 Osoby poszukiwane za zabijanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajcie ich?

Oto osoby z woj. śląskiego poszukiwane przez policję za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierząt z naruszeniem przepisów ustawy, a także za znęcanie się za zwierzętami. Maksymalny wymiar kary, jaki może za jedno z wymienionych przestępstw wymierzyć sąd, to 5 lat pozbawienia wolności. Lista poszukiwanych została oparta o informacje Śląskiej Policji. Znajduje się w galerii zdjęć.

📢 Kobiety poszukiwane za rozboje, włamania i kradzieże w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Oto kobiety z województwa śląskiego poszukiwane przez policję za kradzieże z włamaniem, rozboje, a także kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Maksymalny wymiar kary, jaką może za jedno z wymienionych przestępstw wymierzyć sąd, to 12 lat pozbawienia wolności. Lista kobiet poszukiwanych została oparta o informacje Śląskiej Policji. Znajduje się w galerii zdjęć.

📢 Wota katastrofy smoleńskiej na Jasnej Górze. Fragment samolotu w sukience ikony ZDĘJCIA

W Bastionie św. Rocha na Jasnej Górze jest specjalna ekspozycja z wotami, poświęcona ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

📢 Częstochowa uczciła pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej ZDJĘCIA

W Częstochowie odbyły się dzisiaj uroczystości związane z 10. rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W tym roku – z uwagi na stan epidemii – hołd ofiarom oddano w formule zgodnej z zasadami bezpieczeństwa i przebywania w miejscach publicznych.

📢 34. nowe przypadki koronawirusa w woj. śląskim [piątek 10.04]. Skąd są pacjenci? Katowice, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Lubliniec...

34 nowe przypadki zakażeń zostały potwierdzone w woj. śląskim. Chorzy mieszkają m.in. w Katowicach, Gliwicach, Lublińcu, Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Częstochowie. W całej Polsce jest 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w piątek 10 kwietnia Ministerstwo Zdrowia.

📢 Jasnogóskie Epitafium Smoleńskie ZDJĘCIA z odsłonięcia

3 maja 2012 roku odsłonięto Jasnogórskie Epitafium Smoleńskie. Znajduje się na dziedzińcu, przed wejściem do Kaplicy Cudownego Obrazu.

📢 Dziesięć lat temu Częstochowa opłakiwała śmierć ofiar katastrofy smoleńskiej. Na Jasnej Górze odbył się pogrzeb Janusza Kochanowskiego

Dziesięć lat temu cała Polska okryła się w żałobie po katastrofie smoleńskiej, w której zginął ówczesny prezydent Polski, Lech Kaczyński z małżonką, a także wielu innych zasłużonych Polaków. Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej był rzecznik praw obywatelskich, częstochowianin Janusz Kochanowski, którego pochowano z najwyższymi honorami. To były trudne chwile dla nas wszystkich. W 10. rocznicę katastrofy zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z kwietnia 2010 roku.

📢 SOR w szpitalu miejskim ma specjalną kamerę termowizyjną

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie został wyposażony przez firmę Eltrox w nowoczesny system pomiaru ludzkiego ciała. Będzie kontrolował pacjentów przybywających na SOR przy ulicy Mirowskiej.

📢 Wstrząsający list wdowy ze Śląska. Mąż kobiety zmarł na COVID-19. "Dostępność testów jest praktycznie zerowa". Napisała go ku przestrodze

Publikujemy list pani Izabeli, której 51-letni mąż, Adam, zmarł z powodu COVID-19 w szpitalu w Tychach. Jak się dowiadujemy, był to mężczyzna zdrowy, wysportowany i nikt nie spodziewał się, że tak ciężko może przejść zakażenie koronawirusem. Zanim jednak zmarł, minęły trzy tygodnie od stwierdzenia pierwszych objawów. W tym czasie rodzina musiała przejść mozolną walkę z systemem opieki zdrowotnej, gdzie problemem było samo przeprowadzenie testu na COVID-19 i właściwa diagnoza, która najprawdopodobniej nastąpiła zbyt późno, aby uratować życie mężczyzny. - Mamy nadzieję, że nasza historia będzie dla Państwa przestrogą i uratuje ona chociaż jedno ludzkie życie - pisze wdowa.

Kiedy zostaną otwarte pływalnie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3