Tygodniowy przegląd prasy (Częstochowa, 15.03-21.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Częstochowy

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]”?

Przegląd tygodnia Częstochowa od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]

Stan na sobotę (21.03.2020) po południu: Razem już 56 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. Zarażeni przebywają m.in. w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. Na szczęście, większość z nich jest w stanie dobrym. Część z nich być może już za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Lekarka z woj. śląskiego wkurzona. "Moje poświęcenie nie ma sensu, to nie są koronawakacje!"

Śląskie. Opamiętajcie się, bo w Polsce będzie tak samo albo gorzej niż we Włoszech - apeluje lekarka Maria Huculak ze Szpitala Murcki w Katowicach. - Lekarze są zdziesiątkowani. Nie będzie miał wam kto pomóc, jeśli dalej będziecie traktować kwarantannę jak koronawakacje. Gdy widzę rodziny z dziećmi tłumnie i beztrosko spacerujące po parkach czy Dolinie Trzech Stawów, to gotuje się we mnie. Tak, jestem wkurzona, bo widzę, że moje poświęcenie nie ma sensu - mówi lekarka.

📢 Wstrzymanie 500 plus na czas koronawirusa? Powstała petycja. Popierasz taki pomysł? Zagłosuj w sondzie!

W internecie popularność zdobywa petycja odnośnie wstrzymania wypłat świadczenia 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich. Pieniądze, które w ten sposób byłyby zaoszczędzone, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem. Popieracie taki pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? To bardzo proste. WHO podaje przepis

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Okazuje się, że to bardzo proste. Epidemia koronawirusa nie ustaje. W piątek wieczorem, 20.03.2020, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii, a już dziś (stan na 21.03.2020) w województwie śląskim mówimy o 49 potwierdzonych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Do minimum ograniczane są kontakty międzyludzkie, kto może pracuje z domu, zaś wszystkie imprezy masowe są odwoływane jedna po drugiej. Istnieje jednak możliwość, by aktywnie chronić się przed wirusem SARS-Cov-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała przepis na to, jak w domowym zaciszu zrobić płyn dezynfekujący.

📢 Zakupy w sobotę. Coraz więcej ludzi pod marketami

Sobota to dla wielu Polaków zwykle czas zakupów. Nie inaczej jest w okresie zagrożenia koronawirusem. Choć w sklepach jest faktycznie miej ludzi niż w normalne soboty, to i tak w niektórych marketach przed drzwiami ustawiały się kolejki, by wejść do środka. Wszystko przez wprowadzone przez niektóre sieci środki ostrożności.

📢 Kolejny pracownik pogotowia ratunkowego w Częstochowie alarmuje: "To jakaś kpina, jesteśmy mięsem armatnim"

Częstochowa. Nie milkną echa naszej wczorajszej publikacji na temat trudnych warunków i braku sprzętu w częstochowskim pogotowiu ratunkowym. W czwartek, 19 marca 2020, wypowiedział się na ten temat jeden z pracowników, w piątek skontaktował się z nami kolejny z ratowników, który nie owija w bawełnę. - Jesteśmy mięsem armatnim, to jest jakaś kpina - mówi nasz rozmówca.

📢 Częstochowa. Pracownik pogotowia alarmuje: "Brakuje nam wszystkiego, nie mamy sprzętu". Dyrekcja uspokaja, że sprzęt jest zamówiony

Pogotowie ratunkowe w Częstochowie zmaga się z brakiem sprzętu z powodu zagrożenia koronawirusem. Cały nasz zespół ma tylko jedne specjalistyczne gogle, jednorazowe rękawiczki i fartuchy, które nie chronią przed zakażaniem. To tylko w telewizji tak ładnie wygląda, że wszyscy są zabezpieczeni i ubrani od stóp do głów - zaalarmował naszą redakcję jeden z pracowników pogotowia ratunkowego w Częstochowie. Marian Nowak, dyrektor częstochowskiego pogotowia ratunkowego uspokaja: maseczki i fartuchy zamówione, odbiór wkrótce.

📢 W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii! Lekcje odwołane do Wielkanocy, 30 tysięcy złotych kary za złamanie kwarantanny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wieczorem w piątek, 20 marca 2020, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. - To trudna decyzja, ale taka, która ratuje życie - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Minister Szumowski zapowiedział, że możemy mieć do czynienia z nawet 10 tysiącami zakażonych osób. Za wprowadzenie stanu epidemii w Polsce odpowiedzialny jest Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Koniecpol: Mieszkańcy szyją maseczki ochronne w Centrum Społeczno-Kulturalnym dla strażaków i pracowników służby zdrowia

Mieszkańcy Koniecpola aktywnie włączyli się w walkę z koronawirusem w Polsce. Część z nich od wczoraj szyje maseczki ochronne, które zostaną przekazane m.in. strażakom i pracownikom służby zdrowia. - Otrzymaliśmy materiał do szycia takich maseczek od jednej z częstochowskich firm i działamy - mówi burmistrz Koniecpola, Ryszard Suliga. Już po pierwszym dniu widać efekty - uszyto 200 maseczek!

📢 Wybuch gazu w domu jednorodzinnym pod Kłobuckiem

W Zajączkach Pierwszych w powiecie kłobuckim doszło w piątek 20 marca przed południem do wybuchu gazu w jednym z domów w tej miejscowości.

📢 Pościg ulicami Lublińca za odurzonym kierowcą zakończył się wbiciem auta w ścianę domu

W czwartek 19 marca na ulicach Lublińca rozegrały się sceny niczym z amerykańskich filmów sensacyjnych. 31-latek uciekał swoim samochodem przed policjantami. Jego brawurowa i niebezpieczna jazda zakończyła się na ścianie jednego z domów.

📢 Zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie: od kwietnia wchodzi wakacyjny rozkład jazdy

Jak zapowiadało MPK w Częstochowie, komunikacja w mieście w okresie epidemii koronawirusa będzie dostosowywana do panującek aktualnie sytuacji. Przewoźnik zdecydował się właśnie na zmiany.

📢 IKEA otworzy w Częstochowie punkt odbioru zamówień

Kilka lat temu szwedzka sieć IKEA rozważała wybudowanie w Częstochowie jednego ze swoich sklepów. Inwestycja nigdy nie doszła do skutku. Niedługo pod Jasną Górą będzie można odebrać zamówione w internecie zakupy.

📢 Koronawirus. Sieci handlowe wprowadzają zmiany, by chronić pracowników i klientów

Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników sieci handlowe wprowadzają zmiany związane z zagrożeniem koronawirusem. Co zmieniło się w poszczególnych sklepach? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Częstochowa: Policja zatrzymała mężczyzn, którzy chcieli wymienić w kantorze pieniądze pochodzące z gier planszowych

Policjanci z Komisariatu I w Częstochowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy licząc na naiwność pracownika częstochowskiego kantoru, próbowali wprowadzić do obiegu pieniądze, wykorzystywane w grach planszowych. Zatrzymani chcieli wymienić 42 tys. „euro”. Oprócz imitacji banknotów, mundurowi znaleźli przy nich narkotyki.

📢 Częstochowa: Fortum nie wybuduje przy ulicy Dojazdowej instalacji paliw alternatywnych. Firma wydała oświadczenie

Firma Fortum rezygnuje z planów budowy instalacji paliw alternatywnych na ulicy Dojazdowej w Częstochowie. Fortum wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że "nadal rozważa budowę instalacji do produkcji RDF w Częstochowie i będzie poszukiwało odpowiedniej lokalizacji".

📢 Auta na licytacjach komorniczych - oferty z marca 2020. Samochody do kupienia w bardzo dobrej cenie

Samochody na licytacjach komorniczych. Nie da się ukryć, że auta są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. Praktycznie każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w marcu 2020.

📢 Koronawirus w Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Chorzowie i pow. częstochowskim. 6 kolejnych przypadków zakażenia w woj. śląskim

Koronawirus w Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Chorzowie i pow. częstochowskim. Koronawirus: mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. śląskim – podało w czwartek rano, 19 marca, Ministerstwo Zdrowia. Chorzy są z Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej - dwie osoby, a dwa przypadki odnotowano w powiecie częstochowskim. W sumie liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w Śląskiem wzrosła do 36. Natomiast w skali kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 305.

📢 Sześć nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Stan jednej osoby określany jest jako ciężki

Są 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – podało w czwartek, 19 marca, wieczorem Ministerstwo Zdrowia. W tej grupie jest sześciu mieszkańców województwa śląskiego. Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą 16 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. lubuskiego oraz po jednej osobie z województw wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. W sumie liczba zakażonych SARS-Cov-2 wzrosła w skali kraju do 355 osób.

📢 Koronawirus w Częstochowie: Szpitalny Oddział Ratunkowy zamknięty do jutra. Personel poddany kwarantannie

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie został zamknięty co najmniej do jutra. Personel szpitala został poddany kwarantannie. Wczoraj na oddziale diagnozowany był pacjent, u którego stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie