Tygodniowy przegląd prasy (Częstochowa, 1.03-7.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Częstochowy

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 1.03 a 7.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Błagam o litość! Te teksty uczniów na klasówkach to HIT. Musicie to zobaczyć ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia Częstochowa od 1.03 do 7.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Błagam o litość! Te teksty uczniów na klasówkach to HIT. Musicie to zobaczyć ZDJĘCIA

Te "dzieła" wywołują uśmiech! Za nami ferie zimowe, i dzieci rozpoczęły kolejny semestr w szkole. Przed uczniami niejedna niezapowiedziana kartkówkę, sprawdzian czy dyktando. Nie uwierzycie, co dzieci potrafią napisać na klasówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonajcie się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Dawniej miejsce grzechu i rozpusty, teraz pustostan. Oto zamknięty Night Club w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

Budynek z charakterystycznym króliczkiem w kolorze różowym, stojący w Sośnicy (dzielnica Woźnik, pow. lubliniecki) na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 789 i 908 kojarzy chyba każdy mieszkaniec woj. śląskiego, który podróżował przez powiaty lubliniecki i tarnogórski. Kiedyś mieścił się w nim Night Club Go Go Sistars. Kto bawił się w tym miejscu grzechu i rozpusty? O tym krążą legendy, chociaż sam lokal funkcjonował zaledwie kilkanaście miesięcy. Jak obecnie wygląda opuszczony night club? Możemy to zobaczyć na zdjęcia udostępnionych przez Eksploratorów z Katowic. Zobacz zdjęcia, kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 W Śląskiem sceny rodem z "Czarnobyla". Czy strach przed koronawirusem sięgnął zenitu? Czy to żart?

Koronawirus. Czy strach przed COVID-19 sięgnął już zenitu? W woj. śląskim, w autobusie można było spotkać pasażera ubranego w kombinezon... przypominający kostium z serialu "Czarnobyl". Zapewne to żart. Oceńcie, czy jego autor trafił w sedno. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Dąbrowie Górniczej.

Tygodniowa prasówka 1.03-7.03.2020 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 To one rządziły na parkietach w lutym 2020 w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

Niemal w każdy weekend w klubach w woj. śląskim, bawią się setki, jak nie tysiące fanów dobrej zabawy. Za nami luty pełen imprez w naszym regionie... na których oczywiście nie brakowało pięknych dziewczyn. Zobaczcie, jak się prezentowały na zdjęciach wykonanych przez klubowych fotografów. Oto najładniejsze dziewczyny na parkietach klubów z woj. śląskiego - to te piękności rządziły na dyskotekach w lutym 2020 r. Fotografie pochodzą z katowickich klubów Spiż, Energy 2000, Pomarańcza, rybnickiego Ambrozja Exclusive Club i bielskiego Pomarańcza i Klimat. Kliknij w przycisk "zobacz galerię".

📢 Tłumy na otwarciu sklepu Xiaomi w Częstochowie, w Galerii Jurajskiej. Każdy chciał skorzystać z promocji

W sobotę 7 marca w Galerii Jurajskiej otwarto szesnasty autoryzowany sklep Xiaomi w Polsce. Pierwszych klientów powitały promocje.

📢 Takie rzeczy ludzie wrzucają do kanalizacji! Pogotowie Kanalizacyjne pokazało znaleziska [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Statystyczny Polak do kanalizacji wrzuca przede wszystkim papier toaletowy po uprzednim użyciu. Ale mamy też innych - zdolnych inaczej - obywateli, którzy do kanalizacji potrafią wrzucić rzeczy, o których większość w takim kontekście nawet by nie pomyślała. "Najciekawsze" znaleziska" zebrało właśnie Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego, które organizuje kampanię "Toaleta to nie śmietnik". Odbywa się ona pod patronatem Dziennika Zachodniego i portalu naszemiasto.pl. Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia.

📢 A może kupić dom od komornika? Ceny są atrakcyjne! Licytacje w woj. śląskim MARZEC 2020

A może kupić dom od komornika? Zobacz licytacje komornicze domów z woj. śląskiego - oferty z marca 2020. Co miesiąc w naszym województwie mają miejsce liczne licytacje komornicze. Można na nich zakupić samochody, maszyny rolnicze oraz sprzęt RTV i AGD. Oprócz tego są także oferty domów, które zajmowane są osobom zadłużonym. Ceny wywoławcze są tam często sporo niższe od tych rynkowych. Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te oferty.

📢 Nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Minister zdrowia potwierdza.

Są cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem stwierdzono w Polsce - poinformował podczas specjalnej konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Chorzy to osoby młode i w średnim wieku. Jedna z chorych osób podróżowała autobusem z pierwszym pacjentem, u którego stwierdzono koronawirusa w Polsce. Dwójka innych pacjentów jest w Szczecinie. Chorzy wrócili z Włoch. Piąty przypadek to pacjent z Wrocławia, który wrócił z Wielkiej Brytanii. Życie żadnego z chorych na szczęście nie jest zagrożone. Nie zmienia to faktu, że głośny na całym świecie koronawirus już chyba na dobre zadomowił się w Polsce i niestety istnieją obawy, że będzie dalej się rozprzestrzeniał.

📢 Te produkty zostały wycofane przez GIS. Są tam rzeczy z Biedronki, Lidla...

Polska. Te produkty zostały wycofane przez GIS! Inspektorat wydał w ich sprawie komunikat. Jeżeli macie je w domu, to ich nie spożywajcie. Główny Inspektorat Sanitarny regularnie informuje na swojej stronie o wadliwych partiach różnorakich produktów, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Sprawdźcie, czy jesteście w posiadaniu któregoś z nich. Szczegółowe dane znajdziecie w galerii.

📢 Częstochowa: Kradzież w sklepie Neonet. Nagranie opublikowane przez policję ma pomóc w zatrzymaniu sprawców

Policjanci z komisariatu III w Częstochowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, poszukują sprawców kradzieży z włamaniem, do której doszło 2 stycznia 2020 roku w sklepie NEONET przy ul. Okulickiego w Częstochowie.

📢 Fardin Kazemi czeka na rejestrację ciężarówki, ale znów możemy mu pomóc, tym razem w naprawie amerykańskiego internationala

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu, czeka na rejestrację ciężarówki marki scania, którą udało się kupić dzięki zbiórce przeprowadzonej w Polsce (zebrano ponad 200 tysięcy zł). Fardin na razie nie może wyruszyć w trasę z dwóch powodów: po pierwsze czeka na finalizację formalności związanych z rejestracją pojazdu, a po drugi z powodu trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, granice Iranu są na razie zamknięte, co uniemożliwia mu przyjazd do Polski. Ale my znów możemy mu pomóc - tym razem w naprawie amerykańskiej ciężarówki international 9670, która popsuła się w grudniu 2019 roku na DK 1 w Koziegłowach.

📢 Wypadek na DK 43 w Iwanowicach Małych w powiecie kłobuckim. Sprawca był kompletnie pijany, miał ponad 3 promile alkoholu

W czwartek, 5 marca, w godzinach południowych pijany 41-latek kierujący roverem zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w jadącego z naprzeciwka golfa, którym kierował 48-letni mężczyzna. Do wypadku doszło na DK 43 w Iwanowicach Małych. Sprawca kolizji miał ponad 3 promile alkoholu!

📢 Powstał projekt modernizacji domu handlowego Merkury w Częstochowie. Czy jednak dojdzie do jego realizacji?

Jeden ze wstydliwych punktów na mapie Częstochowy może wreszcie zniknąć. Dom Handlowy Merkury, bo o nim mowa, doczekał się nowej wizualizacji. Czy jednak zaprezentowana przez architekta wizja zostanie zrealizowana, na razie nie wiadomo.

📢 Częstochowa: 16-latek ukradł alkohol o wartości 100 złotych. Podczas ucieczki wpadł pod samochód i trafił do szpitala

16-latek został ranny w wypadku, do którego doszło we wtorek, 3 marca, w Częstochowie. Nastolatek został potrącony przez samochód osobowy, kiedy uciekał ze sklepu, w którym ukradł alkohol.

📢 OSP Miedźno pozyskało kilkadziesiąt samochodów i setki sprzętu elektronicznego. Teraz przedsiębiorczości strażaków przyjrzą się śledczy

Około osiemdziesięciu samochodów w ciągu kilku miesięcy pozyskała od Straży Granicznej i Policji jednostka OSP Miedźno. Prezes Leszek Idasz tłumaczy, że sprzęt częściowo zostanie wykorzystany przez strażaków, a stare samochody i inne niepotrzebne przedmioty zostaną sprzedane, a środki ze sprzedaży przeznaczone mają być na budowę garażu. Tłumaczenia prezesa sprawdzi teraz częstochowska prokuratura, która m.in. na podstawie publikacji prasowych, postanowiła wszcząć śledztwo w tej sprawie.

📢 Takimi autobusami jeździliśmy jeszcze nie tak dawno! Pamiętacie?

Sporo zmieniło się w komunikacji miejskiej na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim w ciągu ostatnich trzydziestu lat. I to nie tylko w kwestii organizatora przewozów, którym przed Zarządem Transportu Metropolitalnego były WPK Katowice i KZK GOP. Zupełnie zmienił się również tabor.

📢 Modernizacja stadionu Rakowa Częstochowa: Trzy firmy w grze. Miasto już w przyszłym tygodniu ogłosi informację o wybraniu najlepszej oferty?

Niewykluczone, że już w przyszłym tygodniu, Urząd Miasta w Częstochowie poinformuje o wybraniu najlepszej oferty na modernizację stadionu Rakowa Częstochowa. Do przetargu stanęły cztery firmy, ale miasto zaprosiło tylko trzy z nich do uzupełnienia dokumentacji do 5 marca 2020 roku, bo czwarta oferta znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta.

📢 Drogowcy zamykają na weekend 17-kilometrowy odcinek DK 1 w województwie łódzkim. Do poniedziałku objazdy przez DK 91

Ważna informacja dla kierowców. Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o zamknięciu na trzy dni (od 6 marca od godz. 6 do 9 marca do godz. 6) 17-kilometrowego odcinka DK 1 pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem w województwie łódzkim. Na ten okres zostanie wyznaczony zostanie objazd przez DK 91.

📢 Dzień Teściowej 2020... z przymrużeniem oka - zobacz MEMY. To już dziś!

Dzień Teściowej to jeden z bardziej memogennych tematów w roku. 5 marca obchodzimy Dzień Teściowej! Święto wzięło swój początek we Francji, ale teraz coraz częściej obchodzone jest w całej Europie, także w Polsce. O teściowych powiedziano już wiele...

📢 Pożar w Koziegłowach. Potężna chmura dymu nad miastem. W akcji gaśniczej brały udział cztery jednostki PSP

W czwartek (5 marca) rano Koziegłowy przykryła potężna chmura dymu. Jak udało się nam dowiedzieć do pożaru doszło na terenie zakładu zajmującego się skupem złomu i surowców wtórnych.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie