Tygodniowy przegląd prasy 8.05.2022: Częstochowa, 1.05-7.05.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Częstochowy

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Częstochowy nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 1.05 a 7.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Podwójna zmiana płacy minimalnej. Zmiany w wypłatach - tyle musi trafić na Twoje konto [8.05.2022 r.]”?

Przegląd tygodnia: Częstochowa, 8.05.2022. 1.05 - 7.05.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Podwójna zmiana płacy minimalnej. Zmiany w wypłatach - tyle musi trafić na Twoje konto [8.05.2022 r.]

Sprawdź, ile po zmianach podatkowych musisz otrzymać na konto, jeśli zarabiasz minimalne wynagrodzenie. Pensja minimalna brutto wynosi w Polsce obecnie 3010 złotych. W przyszłym roku może dojść nawet do dwukrotnej korekty płacy minimalnej.

📢 W Pyrzowicach wylądował jeden z NAJWIĘKSZYCH samolotów na świecie! ZDJĘCIA. Oto Rusłan z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Jeden z największych samolotów na świecie Antonow An-124 Rusłan ukraińskiej linii lotniczej Antonov Airlines wylądował 3 maja na lotnisku w Pyrzowicach. Na pokładzie samolotu znajdowała się pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów.

📢 Matura 2022 język angielski - ARKUSZE CKE. Było trudno? Tu znajdziesz KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura 2022 język angielski - ARKUSZE CKE. Dziś, w piątek 6 maja uczniowie pisali o godz. 9:00 maturę z języka angielskiego, z poz. podstawowego. Było trudno? Tutaj znajdziesz KLUCZ ODPOWIEDZI (od 4. strony w galerii).

Tygodniowa prasówka 8.05.2022: 1.05-7.05.2022 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 BEKA z miast woj. śląskiego- zobacz te MEMY! Są tu Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Bytom... - które miasto oberwało najbardziej?

Śmieją się z miast w woj. śląskim. Co Internauci myślą o poszczególnych miastach woj. śląskiego? Zobacz stworzone przez nich demotywatory i memy! Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Któremu miastu dostało się najbardziej? Nie ma miast idealnych. Internety ZAWSZE... coś wyciągną! Te memy dotyczą głównie, wydarzeń, miejsc oraz mieszkańców. W galerii znajdziesz najciekawsze z nich.

📢 Matura 2022 z matematyki. Tutaj znajdziesz rozwiązane ARKUSZE CKE! Sprawdź wyniki zadań z podstawy. Sprawdź, czy zdałeś

Matura 2022 matematyka. ODPOWIEDZI i rozwiązane ARKUSZE CKE. Maturzyści mają już ten egzamin za sobą! Przez wielu uczniów uważana za najtrudniejszą, matura z matematyki 2022, przechodzi już do historii! Czy było trudno? Jak wrażenia? Mamy dla Was rozwiązane ARKUSZE CKE i KLUCZ ODPOWIEDZI Wejdź w galerię i sprawdź czy zadałeś!

📢 "Biegam Bo Lubię" w Częstochowie. Na stadionie lekkoatletycznym ćwiczyło 50 osób

Na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie odbyła się kolejna edycja treningów biegowych "Biegam Bo Lubię". Tym razem w treningu szybkościowym uczestniczyło około 50 osób. Zobaczcie zdjęcia, które prezentujemy dzięki uprzejmości Marka Tęczy.

📢 Pogrzeb tragicznie zmarłego górnika w KWK Zofiówka. Krzysztof Sobik spoczął na cmentarzu w parafialnym w Ochabach Małych

Choć od tragedii, która wydarzyła się na Zofiówce upłynęło wiele dni, to wciąż trwają pogrzeby, górników, którzy zginęli w następstwie fatalnego w skutkach wstrząsu. W sobotę, 7 maja, na cmentarzu w Ochabach Małych spoczął Krzysztof Sobik - jedna z ofiar poległych w KWK Zofiówka.

📢 Targi Ogrodnicze w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Można kupić nasiona, sadzonki krzewy owocowe i ozdobne

Targi Ogrodnicze w Częstochowie. Początek maja to idealny moment, aby zadbać o nasze przydomowe ogródki. Z myślą o miłośnikach roślin w IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie zorganizowano Targi Ogrodnicze, które odbywają się w sobotę i w niedzielę (7-8 maja), w godzinach 9-19.

📢 Koziegłowy będą miały obwodnicę. Minister Andrzej Adamczyk i marszałek Jakub Chełstowski podpisali umowę na finansowanie inwestycji

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, podpisali umowę na budowę obwodnicy Koziegłów w powiecie myszkowskim. Na inwestycję z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie przeznaczonych 100 mln zł, a pozostałe 100 mln stanowi wkład własny z budżetu Województwa Śląskiego. Obwodnica ma być gotowa w 2027 roku, ale jej projektowanie już się rozpoczyna.

📢 Wypadek w Kolonii Poczesna na DK 91. Duże utrudnienia w ruchu. Trwają działania ratunkowe

W Kolonii Poczesnej pod Częstochową, samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu. Na miejscu występują duże utrudnienia w ruchu w kierunku Częstochowy.

📢 Koniec stanu epidemii w Polsce. Minister zdrowia podał konkretną datę. Koronawirus już nam nie zagraża?

Minister zdrowia - Adam Niedzielski, zapowiedział zakończenie stanu epidemii na 16 maja 2022 roku. Od tej daty, w kraju obowiązywał będzie stan zagrożenia epidemicznego, który może potrwać do września br. Zapewnił on również, że sytuacja związana z koronawirusem jest na bieżąco monitorowana.

📢 Nuncjatura Apostolska potwierdziła decyzję w sprawie suspendowania księdza Daniela Galusa

Nuncjatura Apostolska zatwierdziła decyzję Archidiecezji Częstochowskiej w sprawie zawieszenia księdza Daniela Galusa. Nuncjatura wydała w tej sprawie 6 maja 2022 roku komunikat na swojej stronie internetowej. Sam ksiądz nazywa decyzję arcybiskupa Wacława Depo działaniem "masonerii kościelnej".

📢 Są NOWE leki wycofane z aptek! Masz je w domu? Wyrzuć zaraz! Mogą być groźne dla zdrowia! Oto LISTA - maj 2022 roku

Ważny komunikat! Bierzesz właśnie jakieś leki? A może masz dość dobrze zaopatrzoną apteczkę? Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzje dotyczące wycofania NOWYCH leków ze sprzedaży. Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii, mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Sprawdź których lekarstw dotyczy KOMUNIKAT.

📢 Szalony pościg za motocyklistą w Częstochowie. Dzień później znów wpadł... na pielgrzymce

Policjanci z częstochowskiej grupy SPEED zatrzymali po pościgu 37-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Ulicami Częstochowy pędził on z prędkością ponad 170 km/h. Pomimo cofniętych uprawnień, następnego dnia po raz kolejny został zatrzymany, gdy uczestniczył w pielgrzymce motocyklistów na Jasna Górę. O karze, jaką poniesie, zdecyduje teraz sąd - grozi mu do 5 lat więzienia.

📢 Morderstwo matki i córki w Częstochowie. Podejrzany pozostanie w areszcie do 12 sierpnia. Wciąż nie ustalono przyczyn śmierci matki

Sąd Okręgowy w Częstochowie przedłużył areszt tymczasowy dla 52-letniego Krzysztofa R., który jest podejrzany o zamordowanie matki i córki z Częstochowy w lutym 2022 roku. Areszt został przedłużony do 12 sierpnia 2022 roku ze względu na obawę matactwa i zagrożenie wysoką karą. Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Śledczy czekają na wyniki badań histopatologicznych, aby jednoznacznie ustalić przyczyny śmierci starszej z kobiet.

📢 Mistrzostwa świata w siatkówce w Częstochowie? Polski Związek Piłki Siatkowej poprosił o rezerwację hali w lipcu i sierpniu

Częstochowa będzie gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce? Jarosław Marszałek, wiceprezydent Częstochowy, w odpowiedzi na interpelację wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jacka Krawczyka poinformował, że Polski Związek Piłki Siatkowej poprosił o rezerwację Hali Sportowej Częstochowa w wakacje, a związek prawdopodobnie złoży ofertę miastu.

📢 Matura z matematyki - zobacz czy zdałeś! Oto rozwiązane ARKUSZE CKE 2022 i ODPOWIEDZI - wyniki zadań [5.05.2022]! Zdałeś egzamin? Sprawdź!

EDUKACJA. Matura z matematyki - to rozwiązane ARKUSZE CKE 2022. ODPOWIEDZI - wyniki zadań [5.05.2022]. Czy było trudno? Jak wrażenia? Czekamy na wasze komentarze i głos w SONDZIE. W naszej galerii znajdziesz KLUCZ ODPOWIEDZI i ARKUSZE MATURALNE CKE 2022 z matematyki!

📢 Polonez na Placu Biegańskiego w Częstochowie - obacz ZDJĘCIA. Zatańczyło 350 uczniów z 33 szkół

W środę, 4 maja, 350 uczennic i uczniów z 33 częstochowskich szkół podstawowych zatańczyło poloneza na placu Biegańskiego.

📢 Weekend w Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu... tylko dla bogatych? Sprawdź CENY. O ile droższa była majówka w Beskidach?

Weekend w beskidzkich kurortach. Jak podał kilka dni temu Główny Urząd Statystyczny, inflacja roczna w kwietniu wyniosła 12,3 proc. Wszyscy odczuwają, że wzrosły ceny wielu produktów i usług. O ile więc tegoroczna majówka będzie droższa od tej w poprzednim roku? Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wzrosły koszty, odwiedziliśmy beskidzkie miejscowości turystyczne. Z kolei eksperci z aplikacji PanParagon porównali ceny paliw, kiełbasy śląskiej i ketchupu w 2021 i 2022 roku.

📢 Matura 2022 z języka polskiego - zobacz ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI! Tematy: Pan Tadeusz, Noce i Dnie i wiersz Najkrótsza definicja człowieka!

EDUKACJA. Za nami Matura 2022 z języka polskiego - sprawdź ARKUSZ CKE i ODPOWIEDZI! Uczniowie skończyli pisać egzamin, na poziomie podstawowym. Jakie były tematy w części pisemnej? Noce i Dnie, Pana Tadeusza i wiersz "Najkrótsza definicja człowieka” Józefa Barana. Było trudno? Czekamy na Wasze głosy w SONDZIE. W naszej galerii ARKUSZE MATURALNE CKE 2022 z języka polskiego! A już wkrótce opublikujemy także ODPOWIEDZI!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Będzie 14. emerytura. Kiedy wypłata?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie