Trzy upadki Kasi

KRZYSZTOF SULIGA
Magdalena Pyrgies zwyciężyła w Polanicy Zdrój w kategorii juniorek młodszych. fot. KRZYSZTOF SULIGA
Podczas długiego weekendu odbyło się kilka wyścigów kolarskich. Zawodnicy z naszego regionu uczestniczyli w czterech z nich. W Polanicy Zdrój zainaugurowany został cykl Skoda Auto Grand Prix MTB organizowany przez ...

Podczas długiego weekendu odbyło się kilka wyścigów kolarskich. Zawodnicy z naszego regionu uczestniczyli w czterech z nich. W Polanicy Zdrój zainaugurowany został cykl Skoda Auto Grand Prix MTB organizowany przez Czesława Langa. Marlena Pyrgies zwyciężyła tam w kategorii juniorek, a Magdalena Pyrgies (obie KUKS Jura Alfa VIV Częstochowa) była pierwsza wśród juniorek młodszych. Na siódmej pozycji w juniorkach młodszych dojechała do mety Katarzyna Barczyk (Jura), która miała na trasie aż trzy upadki. Gdyby nie to, mogłaby nawet stanąć na podium. Drugie miejsce w młodzikach zajął Kornel Osicki. Emil Pydziński (obaj Jura), po defekcie wycofał się z wyścigu. Na 10. pozycji w młodziczkach sklasyfikowana została Ewelina Buziak (Marcar Błękitni Koziegłowy). Na 13. pozycji dojechała do mety jej klubowa koleżanka Agnieszka Psonka, a na 15. Nina Halbiniak (Jura). Na szosie ścigali się natomiast seniorzy i juniorzy. W Sosnowcu odbył się Wyścig Szosami Zagłębia, punktowany do rankingu UCI. Zwyciężył Jarosław Rębiewski (Mikomax Łódź). Łukasz Sikora był 17., Marek Saliński - 24., a Łukasz Pluta - 30. (wszyscy Kolejarz Semex Częstochowa). Sikora zajął w orlikach 5. miejsce, a Pluta - 12.

Ogólnopolski Wyścig im. Wincentego Witosa rozegrano na trasie z Rawy Mazowieckiej do Włoszczowej. Triumfował w nim Marcin Sapa (Mikomax). Na 18. pozycji sklasyfikowany został Piotr Barczyk (Kolejarz), a na 20. - Marek Saliński, a na 26. Kamil Patalon (Kolejarz). W niedzielnym wyścigu w Czernicy koło Wrocławia Piotr Barczyk był drugi, a Kamil Patalon - szósty.