Sukces Walki z Victorią

MONIKA BEDNARCZYK
Piłkarze Rakowa zremisowali z Concordią Knurów. fot. JAKUB MORKOWSKI
Jednego punktu brakowało piłkarzom Włodara do tego, aby być pewnym miejsca w IV lidze na kolejny sezon. Wystarczył więc remis w meczu wyjazdowym z MKS-em Sławków, aby wśród podopiecznych Waldemara Różyckiego mogła ...

Jednego punktu brakowało piłkarzom Włodara do tego, aby być pewnym miejsca w IV lidze na kolejny sezon. Wystarczył więc remis w meczu wyjazdowym z MKS-em Sławków, aby wśród podopiecznych Waldemara Różyckiego mogła zapanować pełnia szczęścia. Przed sobotnim spotkaniem szkoleniowiec częstochowskiej drużyny zapowiadał, że jego zespół zrobi wszystko, aby zdobyć ten upragniony punkt właśnie w Sławkowie. Tak też się stało. Włodar zremisował z MKS-em. Do przerwy częstochowscy zawodnicy prowadzili 1:0. Druga połowa meczu rozpoczęła się niezwykle pomyślnie dla piłkarzy Włodara, którzy po wspaniałym golu Dariusza Krężela z 35 metrów w samo okienko bramki prowadzili już 2:0. Gospodarze odrobili straty w końcówce pojedynku. Bramkę kontaktową MKS zdobył w 76 minucie, po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym. 9 minut później sędzia podyktował rzut karny dla Sławkowa i było już 2:2.

MKS Sławków - KS Włodar 2:2 (0:1)

Bramki dla Włodara: Kobus (3 minuta), Krężel (62 minuta)
WŁODAR: Adamczyk, Andruszkiewicz, Tyszer, Balsam - Żelichowski, Załucki, Stachera, Krężel, Tame - Błaszczykowski, Janusz, Klabis, Kobus - Olesiński.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie pomiędzy Concordią Knurów a Rakowem Częstochowa. Pierwsze 45 minut meczu nie obfitowało w sytuacje strzeleckie. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowej sytuacji podbramkowej. Sygnał do ataku dali gospodarze w drugiej połowie spotkania. Bramkę jako pierwsi, po kontrataku, zdobyli jednak goście. Kilka minut później podopieczni Andrzeja Samodurowa mieli wyśmienitą okazję ku temu, aby podwyższyć wynik na 2:0. Niestety do pustej bramki nie trafił Tomasz Czok. Gospodarze wyrównali w 67 minucie.

Concordia Knurów - KS Raków 1:1 (0:0)

Bramka dla Rakowa: Rogalski (63 minuta)

RAKÓW: Nalichowski - Siwy, Mastalerz, Sroka, Ojczyk, Przybylski, Żebrowski, Lesik - Gałkowski, Rogalski, Lisowski - Psonka, Malinowski - Suliński, Czok.

Wysokim zwycięstwem gości zakończył się jedyny mecz w Częstochowie. Piłkarze Victorii ulegli Walce Zabrze 4:0. - Mecz ten potwierdził moje obawy, że Walka Zabrze, która praktycznie już zapewniła sobie zwycięstwo w lidze, w spotkaniu przeciwko nam, kiedy będzie grała bez obciążeń, pokaże o wiele więcej niż w innych pojedynkach. Tak też się stało. Sobotni mecz uwidocznił, jak olbrzymie różnice w umiejętnościach dzielą oba zespoły. Osobiście nie mam żadnych pretensji do moich piłkarzy, którzy podjęli grę i wykazali się olbrzymią determinacją. To jednak nie wystarczyło. Ta surowa lekcja pokazała, jak wiele pracy czeka jeszcze moich młodych zawodników - mówi trener Victorii, Rafał Kuczera.

Grom/Victoria - Walka Zabrze 0:4 (0:2)

GROM/VICTORIA: Mrożek, Borowski, Dzierżyk, Ciekot, Szymczak, Skrzypkowiak - Celt, Pasieka, Głąb, Kotas - Stefański, Brzózka - Woźniak, Kostarczyk - Lechowski.

Wyniki pozostałych meczów i tabela w głównym grzbiecie gazety.