Srebro i piąte

(su)
Srebrne medalistki z trenerką Renatą Owusu. Foto: JAKUB MORKOWSKI
Koszykarki WSP Częstochowa zdobyły srebrny medal XXII Mistrzostw Polski Uczelni Pedagogicznych i Filii Uniwersytetów. W finale turnieju rozgrywanego w Częstochowie uległy Akademii Bydgoskiej.

W pierwszej fazie mistrzostw częstochowska WSP pokonała Akademię Świętokrzyską 83:46 i Akademię Pedagogiczną Kraków 96:43. W walce o złoty medal o 13 punktów lepsze okazały się jednak bydgoszczanki, wygrywając 70:57. Brązowy medal zdobyła AP Kraków, po zwycięstwie z Akademią Świętokrzyską 66:59.

WSP: Małgorzata Molis, Aleksandra Kupczak, Katarzyna Michalska, Justyna Motyl, Marta Błaszczykiewicz, Anna Pyrkosz, Anita Prokop, Magdalena Sikorska, Aleksandra Czerkieska, Joanna Olszewska, Katarzyna Szlosar, trener Renata Owusu.
Znacznie gorzej poszło męskiej ekipie WSP. Mimo że występuje w niej trzech graczy drugoligowego TYTAN-a Częstochowa (Rafał Motyl, Tomasz Nogalski i Michał Cieśla), zajęła dopiero piąte miejsce.

Nie udało się częstochowianom wygrać żadnego meczu grupowego. Najpierw ulegli Akademii Bydgoskiej 103:114, a następnie Akademii Pomorskiej Słupsk 74:106. W spotkaniu o piąte miejsce pokonali AP Kraków 101:81. Złoty medal wywalczyli bydgoszczanie, po zwycięstwie w finale z Filią Akademii Świętokrzyskiej Piotrków Trybunalski 91:86. Brązowy medal zdobyła Akademia Świętokrzyska Kielce.
WSP: Tomasz Nogalski, Rafał Motyl, Michał Cieśla, Marcin Cieśla, Radosław Bolkowski, Rafał Deleżyński, Tomasz Kliszewski, Tomasz Szewczyk, Piotr Studziński, Sebastian Bajon, Marcin Jaskot, Przemysław Nowak, trener Renata Owusu.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?