Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Uwaga! konkurs
„Ekokarlik” poczeka tylko do 18 listopada

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza drugą edycję konkursu „Ekokarlik”. Fundusz chce w ten sposób wyróżnić przedsiębiorstwa, spółdzielnie oraz jednostki samorządu terytorialnego, samorządu gospodarczego z terenu województwa śląskiego, realizujące projekty związane z ochroną środowiska. Nagrodami będą: statuetka, tytuł „Ekokarlik” i możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem. Wyboru laureatów dokona jury na podstawie zgłoszeń. Konkurs będzie rozstrzygnięty w grudniu, a termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 listopada. Informacji udziela Aleksandra Orłów: [email protected]). Można też zadzwonić pod numer tel.: (32) 60 32 316.

Jubileuszowe ekolaury rozdane
13 nagród głównych, 10 wyróżnień, kilkunastu ważnych gości, 2 listy oraz „Elegia na Arktykę”

Polska Izba Ekologii od 2002 roku organizuje konkurs Ekolaury, promując najefektywniejsze prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest skierowany do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych oraz samorządów. W tym roku odbyła się już piętnasta, jubileuszowa edycja konkursu. Galę w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach rozpoczęto odtworzeniem koncertu Ludovico Einaudi, włoskiego kompozytora i pianisty, który zasiadł przy fortepianie ustawionym przez Greenpeace na platformie dryfującej wśród roztapiającego się lodowca i wykonał specjalnie skomponowany na tę okoliczność utwór pt. ,,Elegia na Arktykę”. Była to forma apelu o powstrzymanie zmian klimatycznych. A było do kogo apelować, bo wśród gości nie brakowało parlamentarzystów i samorządowców. Obecny był również prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot. Wręczono Medale Polskiej Izby Ekologii „Za zasługi dla zrównoważonego rozwoju”, a Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor Dress for Success Poland podziękowała Czesławowi Śleziakowi, przewodniczącemu Rady PIE za wspieranie proekologicznych działań. Wręczono 13 ekolaurów i 10 wyróżnień. Laureatom pogratulowali: minister środowiska Jan Szyszko i prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Labirynt ekoedukacyjny
Największa w Polsce lekcja o wodzie

Podczas targów HydroSilesia 2016 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zorganizowało największą w Polsce lekcję o wodzie. Brało w niej udział ponad tysiąc uczniów z kilkunastu szkół województwa śląskiego. 620-metrową strefę edukacji utworzono wspólnie z największymi partnerami GPW - przedsiębiorstwami wodociągowymi z Katowic i Sosnowca. Jej najważniejszym elementem był labirynt wiedzy, pozwalający poznać drogę, jaką pokonuje woda pobrana z rzeki lub jeziora, aby stać się zdatną do picia. Podążając wyznaczoną ścieżką, można było zobaczyć np. wielkie akwarium z żywymi drapieżnymi rybami, zapoznać się z wyposażeniem laboratorium badania wody, jak również sprawdzić wiedzę w quizie o wodzie oraz swoje umiejętności w wodnych zabawach zręcznościowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto