Skandal w Gorzowie! Mecz Stali z Włókniarzem przerwany przy prowadzeniu gospodarzy. Częstochowianie dostaną walkower?

Bartłomiej Romanek
Skandal w Gorzowie. Mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów a Eltrox Włókniarzem Częstochowa został przerwany przy stanie 32:28 dla gospodarzy. Powodem przerwania meczu jest awaria prądu na stadionie.

Mecz w Gorzowie był uznawany za jedno z najciekawszych spotkań w czwartej kolejce PGE Ekstraligi. Gospodarze po trzech porażkach z rzędu bardzo potrzebowali zwycięstwa, aby zachować szansę na awans do play-off. Eltrox Włókniarz Częstochowa po trzech kolejkach był niepokonanym liderem.

Od początku meczu w Gorzowie trwała wymiana ciosów. Raz jedna drużyna wygrywała 5:1, raz druga. W barwach Włókniarza początkowo zawodził Leon Madsen, słabo spisywali się również juniorzy. Świetnie jechał niepokonany Paweł Przedpełski, a wydawało się, że pozostała część drużyny się rozkręca i ma szansę na odrobienie strat i zwycięstwo. Niestety awaria prądu przerwała mecz przy stanie 32:28. Sędzia odczekał regulaminowy czas i odwołał zawody.

Decyzję w sprawie meczu podejmie Ekstraliga, ale gospodarzom grozi walkower. Szkoda, gdyby tak się to zakończyło, bo najuczciwszym rozwiązaniem byłaby chyba powtórka meczu.