Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali z Krispolem Września

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Exact Systems Norwid Częstochowa odniósł ważne zwycięstwo
Exact Systems Norwid Częstochowa odniósł ważne zwycięstwo M. Osuchowski
Siatkarze Exact Systems Norwida w sobotę cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie wygrali z Krispolem Września 3:1 i zdobyli ważne 3 punkty.

Exact Systems Norwid był faworytem meczu. Częstochowianie cały czas walczą o utrzymanie 4. miejsce przed rundą play-off. Przed ostatnią kolejką mają 2 punkty przewagi nag 5. w tabeli Gwardią Wrocław.

Siatkarze trenera Piotra Lebiody po dwóch setach prowadzili 2:0. Gdy wydawało się, że wygrają 3:0 to goście zaczęli lepiej grać. Zwyciężyli w 3 secie i zmniejszyli straty na 1:2.

Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy. Siatkarze Exact Systems Norwid zagrali tak jak na początku meczu i wygrali 25:19 oraz mecz 3:1.

Częstochowska drużyna w sobotę odniosła 18 zwycięstwo w sezonie i ma 51 punktów. Exact Systems Norwid ma po przedostatniej kolejce 2 punkty przewagi nad 5. Gwardią Wrocław. W ostatnim meczu rundy zasadniczej częstochowianie zagrają z 3. w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Franczak, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść.