Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w Świdniku i zrobili prezent swoim fankom na Walentynki

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w Świdniku
Siatkarze Exact Systems Norwida wygrali w Świdniku Marek Osuchowski
W bardzo dobrych nastrojach wracali w sobotę ze Świdnika siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie pokonali Polski Cukier Avię 3:1 i wywalczyli kolejne ważne 3 punkty.

Tegoroczny sezon jest bardzo udany dla siatkarzy Exact Systems Norwida. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wygrali w sobotę 16 mecz w obecnym sezonie.

Tylko w pierwszym secie częstochowianie musieli uznać wyższość rywali. Avia rozegrała koncertowy set i wygrała 25:13. Ale to było wszystko, na co pozwolili w sobotę gospodarzom częstochowianie. Od drugiego seta warunki gry zaczęli dyktować goście. Exact Systems Norwid wygrał drugiego seta na przewagi 26:24. W kolejnych było już znacznie łatwiej. Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Lebiody wygrali 3:1 i do swojego dorobku dopisali kolejne 3 ważne punkty.

Nagrodę MVP z rąk komisarza Bogusława Kawiaka odebrał libero częstochowskiej drużyny Kacper Wasilewski.

Exact Systems Norwid po 22 spotkaniach ma na koncie 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.