Siatkarze Exact Systems Norwida przywieźli 1 punkt z trudnego wyjazdu

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Siatkarze Exact Systems Norwida po zaciętym spotkaniu przegrali w Siedlcach z KPS-em 2:3. Częstochowianie zajmują wysokie 4. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Częstochowska drużyna spodziewała się trudnego meczu. KPS przed spotkaniem zajmował 5. miejsce i miał tylko 3 punkty straty do 4. Exact Systems Norwida. Gospodarze mieli ochotę na zwycięstwo za 3 punkty... I mało co, a swój cel zrealizowaliby. KPS wygrał pierwszego i drugiego seta. Goście od trzeciej partii wzięli się jednak do odrabiania strat. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wygrali trzeciego i czwartego seta. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

Początek piątego seta ułożył się po myśli gospodarzy. KPS szybko odskoczył na kilka punktów przewagi i prowadzenie utrzymał do końca. Gospodarze wygrali 15:7 i cały mecz 3:2 zdobywając tym samym 2 punkty. Częstochowscy siatkarze dopisali sobie 1 cenny punkt.

Drużyna Exact Systems Norwida ma na koncie 42 punkty i zajmuje 4. miejsce w Tauron 1 Lidze.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 15:7)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilkowski (libero) – Kraś, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe