Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa wygrali w Strzelcach Opolskich

Bartłomiej Romanek
Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa wygrali w Strzelcach Opolskich M. Osuchowski Biuro Prasowe klubu
Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida wygrali w sobotę na wyjeździe z Zaksą Strzelce Opolskie 3:1 i dopisali do swojego dorobku kolejne 3 ważne punkty. Mają już ich 35 i zajmują 5. pozycję w tabeli.

Exact Systems Norwid po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Olimpią Sulęcin również w sobotę myślał o zwycięstwie i trzech punktach. I z takim nastawieniem częstochowscy siatkarze przygotowywali się w minionym tygodniu na treningach. Częstochowianie w bojowych nastrojach wsiedli do autokaru i wyruszyli na mecz z Zaksą. I te bojowe nastawienie widać było w pierwszym secie, który zakończył się łatwym zwycięstwem gości 25:17. Po dwóch setach było już 2:0 dla Exact Systems Norwida i można było spodziewać się wygranej 3:0. Było blisko. Jednak Zaksa podniosła się w trzecim secie i wygrała na przewagi 26:24.

To było wszystko, na co pozwolili gospodarzom częstochowscy siatkarze. Drużyna trenera Piotra Lebiody w czwartym secie znowu grała swoje i wygrała 25:22. Po ostatnim gwizdku sędziego częstochowscy siatkarze po raz 13 w sezonie mogli odtańczyć „taniec radości”.

Nagrodę MVP z rąk komisarza Grzegorza Szymańskiego, który jest byłym siatkarze m.in. AZS-u Częstochowa odebrał rozgrywający Exact Systems Norwida Tomasz Kowalski.

Norwid w 18 meczach zdobył 35 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak.