Siatkarze Exact Systems Norwid gładko wygrali z Olimpia Sulęcin. To dwunaste zwycięstwo częstochowskich siatkarzy

Bartłomiej Romanek
Exact Systems Norwid Częstochowa pewnie pokonał Olimpię Sulęcin

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Exact Systems Norwid Częstochowa pewnie pokonał Olimpię Sulęcin Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Exact Systems Norwid)
W trzech setach zakończył się sobotni mecz siatkarzy Exact Systems Norwida z Olimpią Sulęcin. Częstochowianie wygrali 3:0 i dopisali sobie 12. zwycięstwo w Tauron 1 Lidze.

Exact Systems Norwid szybko przełamał się po „wpadce” we Wrocławiu z silną Gwardią. Częstochowscy siatkarze od pierwszej akcji meczu narzucili swój styl gry. Dobrze zagrywali i szczelnie blokowali. W pierwszym secie goście nie mieli za wiele do powiedzenia i przegrali do 17.

Również drugi set od początku toczył się pod dyktando Exact Systems Norwida, który również szybko wypracował sobie przewagę i utrzymał ją do końca tej partii.

Jedynie w trzecim secie gospodarze mieli małe kłopoty z Olimpią. Goście odskoczyli na kilka punktów przewagi i zanosiło się na czwartego seta. Tak się jednak nie stało. Częstochowscy siatkarze potrafili wyrównać i końcówkę seta również rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Po meczu Exact Systems Norwid mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w 2021 roku oraz 12 w sezonie.

Częstochowska drużyna ma na koncie 32 punkty i zajmuje 5. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)