Sędziowskie decyzjeI

(su)
Wyjazdowy pojedynek częstochowskiej Politechniki z AZS-em Politechniką Koszalin nie był dla podopiecznych trenera Ryszarda Janasa udany. Znacznie niżej notowany w tabeli rywal wygrał go 72:62 (15:12, 14:22, 29:13, ...

Wyjazdowy pojedynek częstochowskiej Politechniki z AZS-em Politechniką Koszalin nie był dla podopiecznych trenera Ryszarda Janasa udany. Znacznie niżej notowany w tabeli rywal wygrał go 72:62 (15:12, 14:22, 29:13, 14:15).
Po pierwszej przegranej kwarcie, drugą nasi koszykarze wygrali wyraźnie; dzięki dobrej postawie i skuteczności: Pawła Lewandowskiego, Grzegorza Zadęckiego i Daniela Pełki.

Podczas pięciu początkowych minut trzeciej kwarty sędziowie odgwizdali częstochowskim koszykarzom aż siedem przewinień. Asystent trenera Piotr Bonach otrzymał dodatkowo przewinienie techniczne za komentowanie orzeczeń arbitra. W ostatniej kwarcie sędziowie także nie pozwolili naszej ekipie na wiele. Ich postawa w drugiej połowie wprowadziła w szeregi częstochowian wiele nerwowości. W rzutach za dwa punkty skuteczność wynosiła zaledwie 51 procenta. Jeszcze gorzej było w trafieniach za trzy punkty (13 proc.) i rzutach wolnych (27).

POLITECHNIKA: Pawlik 19, Karkoszka 11 (1x3), Lewandowski 9 (1), Pełka 9 (1), Zadęcki 6, Czajkowski 4, Manowski 2, Mrówczyński 2, Beń 0, Ostrowski 0.
Wyniki pozostałych meczów: AZS Uniwersytet Gdańsk - AZS Politechnika Poznań 76:64, AZS AŚ filia Piotrków Trybunalski - AZS AWF Biała Podlaska 97:83, AZS Uniwersytet Warszawa - AWFiS Gdańsk 68:67.

1. Częstochowa 11 20 886:728

2. Lublin 10 18 903:839

3. AZS Gdańsk 11 18 844:798

4. Koszalin 11 18 913:880

5. Piotrków T. 10 16 848:815

6. Warszawa 11 16 801:867

7. Opole 10 14 814:826

8. Poznań 10 12 714:781