Saints Częstochowa - Silvers Olkusz 27:12 [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek
Saints Częstochowa wygrali kolejny mecz. Trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II odnieśli zawodnicy Saints Częstochowa. „Święci” pokonali w sobotę na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego Silvers Olkusz 27:12.

Saints Częstochowa pokonali rywali z Olkusza
Częstochowianie już od pierwszych minut spotkania narzucili swój styl gry i szybko objęli prowadzenie. Przyłożenia zanotowali na swym koncie Daniel Baniak i Aleksander Mieruszyński. Później w polu punktowym ekipy z Olkusza zagościł Bartosz Kęsik i częstochowianie odskoczyli rywalom. Silvers odpowiedzieli, gdy długie podanie na Michała Polaka na punkty zamienił Adrian Andrzejczyk i przewaga gospodarzy stopniała do czternastu punktów.

Nadzieje olkuszan na osiągnięcie korzystnego rezultatu rozwiał Bartosz Marciniak. Po wykopie będącym następstwem touchdownu Silvers, gracz Saints popisał się piękną akcją powrotną. Marciniak zapisał się tym samym w statystykach całej ligi, bo było to trzecie tego typu przyłożenie w bieżącym sezonie drugoligowych rozgrywek.

Częstochowianie kontrolowali już sytuację na placu gry i pewnie sięgnęli po wygraną. W ostatniej kwarcie gości stać było tylko na jedno przyłożenie biegowe autorstwa Michała Polaka.

Saints Częstochowa - Silvers Olkusz 27:12 (12:0, 15:6, 0:0, 0:6)

Źródło: plfa.pl