Rugby Club Częstochowa świętuje 5-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Rugby Club Częstochowa kończy 5 lat. Z tej okazji na stadionie przy ulicy Kopalnianej odbył się Turniej Rugby z okazji 5-lecia częstochowskiego klubu.

Rugby Club Częstochowa - jubileuszowy turniej

W turnieju wzięli udział gospodarze, Reprezentacja Województwa Małopolskiego, zawodnicy RC Ruda Śląska oraz nowo powstała sekcja rugby z Legii Warszawa .

W eliminacjach reprezentacja Małopolski wygrała z Legią Warszawa . Gospodarze ulegli drużynie z Rudy Śląskiej . W przerwach zawodów odbył się mecz pokazowy drużyny juniorów RC Częstochowa oraz mecz rugby kobiet z udziałem zawodniczek RCC. Kobiety walczyły dzielnie i z duży pazurem z „Drużyną Niespodzianką” .

W ferworze walki do meczu włączyła się nawet sędzia zawodów . Która oprócz znajomości przepisów, świetnie radziła sobie jako dodatkowa zawodniczka ,grała nie przerywając sędziowania .

W meczu o trzecie miejsce Rugby Club Częstochowa pokonała Legię Warszawa. Mecz o zwycięstwo w turnieju , między Reprezentacją Województwa Małopolskiego a zawodnikami z RC Ruda Śląska był niezwykle wyrównany . Sprawa zwycięstwa była otwarta do ostatniej minuty meczu . Ostatecznie zwyciężyła Małopolska 15:14.

Po zakończeniu Turniej nastąpiło rozdanie Pucharów , nagród i upominków dla zwycięskich drużyn i zasłużonych zawodników , sędziów i działaczy .