Rugby Club Częstochowa gościło turniej Siódemek [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Rugby Club Częstochowa było organizatorem XI Turniej Polski Ligi Rugby 7. Zawody odbyły się na stadionie RCC przy ul. Kopalnianej 4 a. Do rywalizacji o ligowe punkty stanęły 4 drużyny: Rugby Club Częstochowa , Husar Bolesławiec, Gentelmans Rugby Club Łódź oraz Czarni w Bytomiu. Niestety nie dotarły drużyny Obeliks Bełchatów i KS Rugby Wrocław.

Rugby Club Częstochowa zajął drugie miejsce

Częstochowską drużynę reprezentowali: Jakub Sterna (14), Karol Balsam (3), Mateusz Nowak (10), Jakub Mitek ( 9), Piotr Gliński (23), Grzegorz Szkopiak ( 22), Rafał Bednarek (15), Tomasz Wachelka (6), Tomasz Ociepa (4), Jakub Jakubczak (13), Michał Krzypkowski (8).

Michał Krzypkowski został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Po emocjonujących zawodach, pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy reprezentujący Husar Bolesławiec RC. Nasi zawodnicy zdobyli drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Gentelmans Rugby Club Łódź. Czarnym w Bytomiu przypadło czwarte miejsce.

Rugby Club Częstochowa istnieje od ponad 6 lat

Rugby Club Częstochowa istnieje formalnie już od ponad 6 lat. Posiada on sekcje męską, która rozgrywa mecze w Polskiej Lidze Rugby 7. Sekcje żeńska rozgrywa mecze również w formie 7-osobowej. Zawodniczki startują w rozgrywkach Mistrzostw Polski Rugby Kobiet.

W ramach swojej działalności klub prowadzi rozgrywki Częstochowskiej Ligi Paryżanki gdzie gimnazja oraz podstawówki rozgrywają międzyszkolne turnieje w bezkontaktowej odmianie rugby Rugby TAG. Aby zapewnić sobie następców klub szkoli młodzież od rocznika 2004 w górę.

Podstawową zasadą w rugby jest to, że piłkę podaje się ręką tylko do tyłu. Natomiast kopać można w każdym kierunku. Celem gry jest przejście linii obrony przeciwnika i położenie piłki w polu punktowym. Za przyłożenie otrzymuje się 5 punktów. Zawodnicy dzielą się na formacje młyna i ataku. W „młynie” grają zawodnicy ciężcy i silni fizycznie, natomiast w ataku trzeba posiadać atletyczny wygląd i takież umiejętności.

Rugby jest sportem olimpijskim i już za 2 lata będziemy mogli oglądać zmagania rugbystów na olimpiadzie w Rio de Janeiro.