Ruch Zdzieszowice - Raków Częstochowa 1:1: Grad kartek, zwycięstwo było bardzo blisko [ZDJĘCIA]

Paweł Tyszkowski
W spotkaniu 24 kolejki drugiej ligi grupy zachodniej podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali w Zdzieszowicach z tamtejszym Ruchem 1:1.Arbiter meczu ukarał naszą drużynę aż dziesięcioma żółtymi i dwiema czerwonymi kartkami.

Spotkanie z trybun obserwował Janusz Bodzioch. W pierwszej połowie meczu od początku zaatakowali gospodarze, którzy dochodzili do groźniejszych sytuacji, jednak to czerwono - niebiescy objęli prowadzenie. W 28 minucie spotkania rzut karny wykonywał Joshua Balogun, strzał nigeryjskiego napastnika obronił Tomasz Kasprzik, jednak
po dobitce Sławomira Ogłazy golkiper gospodarzy skapitulował.

W 40 minucie meczu Łukasz Kmieć oraz Paweł Kowalczyk w 62 minucie meczu ujrzeli drugie żółte kartoniki podczas meczu i musieli opuścić plac gry. Ta sytuacja na pewno wpłynęła na dalszym przebieg wydarzeń na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach. Mimo że częstochowianie zostali zepchnięci do szeregów obronnych to mądrze się bronili, bardzo dużo strzałów niecelnych i nieporadności w zespole Ruchu Zdzieszowice.

Sędzia doliczył 6 minut i niestety w ostatnich sekundach meczu Dawid Hanzel strzelił wyrównującą bramkę, która z przebiegu spotkania należała się gospodarzom.

Sztab szkoleniowy Rakowa nie mógł skorzystać z Mateusza Kosa odbywającego karę za czerwony kartonik, który ujrzał w meczu z Chojniczanką Chojnice. W kadrze meczowej zabrakło również Łukasza Kowalczyka który ma uraz.

W kadrze meczowej Rakowa zabrakło Rafała Czerwińskiego i Bartosza Soczyńskiego. - Po pierwsze mamy szeroką kadrę, po drugie obaj piłkarze muszą pokazać, że również poza boiskiem są profesjonalistami - tłumaczy