Resovia - Domex Tytan 3:0

Leszek Jaźwiecki
Znacznie więcej spodziewano się emocji po tym pojedynku. Zawód sprawili przede wszystkim akademicy z Częstochowy, którzy poza momentami w pierwszym secie i w miarę wyrównanej drugiej partii, wyraźnie ustępowali siatkarzom Resovii.

Częstochowianie ponieśli szóstą porażkę z rzędu i teraz coraz trudniej będzie im wrócić do równowagi. Wcześniejsze niepowodzenia można było jeszcze zrzucić na plagę kontuzję i choroby, które ostatnio nękały podopiecznych Grzegorza Wagnera. W Rzeszowie szkoleniowiec Domeksu miał już do dyspozycji wszystkich zawodników.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zaskoczyli rywali mocną zagrywką Grzegorza Kosoka. To wprowadziło w szeregi gości zdenerwowanie i do końca tej partii nie mogli nawiązać już równorzędnej walki.

Drugi set był już bardziej wyrównany, końcówka jednak ponownie należała do rze-szowian. - Walczymy jeszcze, nie śpimy - zachęcał swoich zawodników trener Wagner. Jego podopieczni sprawiali jednak wrażenie pogodzonych z losem i nie podjęli już walki.

Mecze o miejsca 1-8

Resovia Asseco - Domex Tytan AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:23, 25:17).

Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw) 1:0.

Resovia Redwitz, Akhrem, Kosok, Grzyb, Gierczyński, Oivanen, Ignaczak (libero) oraz Wika, Mika, Papke, Perłowski

Domex Drzyzga, Gradowski, Janeczek, Łuka, Wiśniewski, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Kardos, Kankaanpaa

Pozostałe wyniki o miejsca 1-8

ZAKSA Kędzierzyn - AZS Olsztyn 3:0 (28:26, 25:20, 25:19). Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw) 1:0.

Skra Bełchatów - Siatkarz Wieluń 3:0 (25:28, 25:15, 25:21). Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw) 1:0.

O utrzymanie Jadar Radom - Politechnika Warszawska 2:3 (19:25, 25:22, 32:30, 22:25, 13:15). Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 0:1.