Reprezentanci taekwon-do z naszego regionu zdobyli 25 medali

KRZYSZTOF SULIGA
Ekipa Dragona miała powody do radości.  /  ARC
Ekipa Dragona miała powody do radości. / ARC
Zawodnicy Dragona Janów i Częstochowskiej Akademii Taekwon-do z powodzeniem rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF im. Jana Zatrocha. W zawodach, które odbyły się w Bańskiej Bystrzycy uczestniczyły także ...

Zawodnicy Dragona Janów i Częstochowskiej Akademii Taekwon-do z powodzeniem rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF im. Jana Zatrocha. W zawodach, które odbyły się w Bańskiej Bystrzycy uczestniczyły także kluby z Głubczyc, Lewartowa oraz Słowacji, Ukrainy i Austrii.

Reprezentacja Dragona wywalczyła w turnieju 18 medali, z czego aż 10 złotych. Klub z Janowa zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Częstochowska ekipa wróciła z siedmioma medalami.

W Dragonie najlepiej spisała się Martyna Kisiel, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Wygrała walki zarówno w kategorii seniorek, jak i juniorek. W grudniu wystartuje w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Puerto Rico. Równie świetnie jak Martyna wypadł Artur Osuchowski zdobywając trzy złote krążki. Startujący w walkach seniorów w kategorii 54 kg zawodnik musiał rywalizować z przeciwnikami z kategorii 63 kg. Ze względu na małą liczbę uczestników w tej niższej wadze połączono ją z wyższą. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Zdzisław Synoradzki, który w świetnym stylu triumfował w kategorii 80 kg seniorów.

Częstochowska ekipa zdobyła dwa złote medale, za sprawą Aleksandry Nowak i Kamila Klimaszewskiego, który walczył bardzo efektownie. Z dobrej strony pokazał się Sławomir Ogłaza. Będący jeszcze w wieku młodzika zawodnik radził sobie z powodzeniem ze starszymi przeciwnikami.

Częstochowska Akademia Taekwon-do:

seniorzy: Aleksandra Nowak - 1. walka w kat. +70 kg, 3. układy; juniorzy: Kamil Klimaszewski - 1. walka w kat. 58 kg; Sławomir Ogłaza - 2. walka w kat. 52 kg, 3. układy;
Łukasz Bielawski - 3. walka w kat. 52 kg, 3. układy.

Dragon

seniorzy: Jakub Kosowski - 1. układy, 3. walka w kat. 63 kg; Artur Osuchowski - 1. walka w kat. 63 kg; Zdzisław Synoradzki - 1. walki w kat. 80 kg; Daniel Karoń - 2. układy; Marek Lisiewicz - 3. walki w kat. 71 kg; Andrzej Molga - 3. walki w kat. 71 kg; seniorki: Martyna Kisiel - 1. układy, 1. walki w kat. 58 kg; Karolina Hamerla - 3. układy; Katarzyna Kosińska - 3. walki w kat. 58 kg.
juniorzy: Artur Osuchowski - 1. układy, 1. walki w kat. 52 kg; Jakub Kosowski - 2. układy, 2. walki w kat. 63 kg; Andrzej Molga - 1. walki w kat. 70 kg; juniorki: Martyna Kisiel - 1. walki do 60 kg.