Remont w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Modernizacja obejmie boksy i tzw. szpital dla psów

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
UM w Częstochowie
Udostępnij:
Remont w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Modernizację dwa obiekty w schronisku przy ul. Gilowej – boksy i tzw. szpital dla psów. Część inwestycji to zwycięskie zadanie BO. Miasto czeka teraz na oferty potencjalnych wykonawców tych robót.

Czekająca na wykonawcę modernizacja pawilonów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie składa się z dwóch części. Pierwsza, ta z puli Budżetu Obywatelskiego, dotyczy pawilonu 10 – czyli szpitala dla psów. Druga – pawilonu 13c. W pawilonie nr 10 przebywają chore psy w trakcie leczenia – jest tam dla nich 13 boksów po dwóch stronach korytarza wzdłuż budynku (w tym dwie izolatki z osobnym wejściem i przedsionkiem) oraz pomieszczenie pielęgnacyjne. Z kolei w pawilonie nr 13c jest 17 boksów, także przedzielonych środkowym korytarzem, oraz pomieszczenie pielęgnacyjne.

Na liście prac do wykonania jest m.in. wymiana posadzek w boksach oraz w ciągu komunikacyjnym wraz z ich odwodnieniem, montaż ogrzewania podłogowego (z wymianą grzejników elektrycznych) oraz nowego oświetlenia w środku, a także wykonanie izolacji wodnej i termicznej ścian zewnętrznych w strefie przyziemia.

Przeznaczenie obu budynków po zakończeniu inwestycji nie zmieni się – będą użytkowane w taki sposób, w jaki odbywało się to dotychczas.

Termin składania ofert na realizację prac przy ul. Gilowej to 25 maja – do godz. 9. Oferty należy kierować online poprzez tę stronę. Z kolei dokumentacja dotycząca tego zadania jest w Biuletynie Informacji Publicznej UM.

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, w jaki sposób placówka prowadzona na zlecenie miasta przez częstochowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami skorzystała z wykonanego wówczas, innego zadania BO. Wtedy za 208 tys. zł sfinansowano zakup 40 ocieplanych bud, inkubatora dla małych zwierząt, sprzętu do fizykoterapii, mat grzewczych, transporterów, akcesoriów dla czworonogów i karmy.

Z niedawnych, mniej typowych pomysłów na rzecz zwierząt w Częstochowie – tym razem już nie tych ,,schroniskowych”, ale żyjących na osiedlach kotów – trzeba wspomnieć o ,,kotomacie”. To charakterystycznie (bo z ,,kocią” grafiką) oznakowany kontener ustawiony przy ul. Waszyngtona, tuż przy budynku Urzędu Miasta. Można wrzucać do niego suchą i mokrą karmę dla kotów – w opakowaniach, koniecznie ,,sklepowych”, a więc oznaczonych datą przydatności do spożycia. Zebrany pokarm wędruje – poprzez koordynatorkę – do społecznych opiekunek i opiekunów żyjących swobodnie kotów, a finalnie – do miseczek tych ostatnich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie