Tymczasowe przejścia dla pieszych funkcjonują na wysokości ul. Mireckiego i Stromej. Dwie kolejne przeprawy zostaną wytyczone po demontażu kładek w obrębie ul. Powstańców Śląskich i Okrzei.
- Pamiętajcie, że przechodząc znajdujemy się na placu budowy więc zachowajmy ostrożność. Przypominamy, że docelowo w ramach budowy powstaną zupełnie nowe kładki dla pieszych w miejscach dotąd funkcjonujących - przekonuje MZD w Częstochowie.
Jak ominąć remontowaną DK91 w Częstochowie?
Najlepszym sposobem ominięcia utrudnień będzie, tak jak dotychczas, korzystanie z autostradowej obwodnicy miasta. Ruch lokalny i regionalny został skierowany na objazdy ulicami miasta. Sugerowaną alternatywą wobec zamknięcia nitki „na Warszawę” będzie objazd po analogicznej do kierunku południowego trasie, czyli od ul. Rakowskiej przez Jagiellońską do ul. Bohaterów Monte Cassino i dalej – np. ul. Śląską, Kilińskiego do alei Jana Pawła II i węzła z aleją Wojska Polskiego. Czynny pozostaje przejazd przez skrzyżowanie alei Wojska Polskiego z aleją Pokoju do ulicy Jagiellońskiej w obu kierunkach. Przez 2-3 tygodnie ma byc jeszcze czynny zjazd na DK91 w kierunku Katowic z ulicy Rakowskiej.
Niezmiennie najszybszym środkiem lokomocji do poruszania się na osi północ – południe w Częstochowie pozostanie tramwaj. Organizacja ruchu w takiej formie jak wyżej, z niewielkimi modyfikacjami w ciągu kolejnych miesięcy, zostanie utrzymana do końca planowanych prac w alei Wojska Polskiego. W ślad za dotychczasowymi i planowanymi na najbliższe tygodnie rozbiórkami kładek dla pieszych wykonawca po 16 stycznia wyznaczy naziemne, ogrodzone i utwardzone szlaki do przepraw dla pieszych w obrębie zlikwidowanych kładek, gdzie docelowo powstaną nowe obiekty.
Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Czy się uda?
Budowa nowej alei Wojska Polskiego jest największą inwestycją drogową we współczesnej historii Częstochowy, to także jedno z największych przedsięwzięć drogowych realizowanych aktualnie w południowej Polsce. Inwestycja została dofinansowana ze środków UE. Jej łączny koszt po wznowieniu prac w 2022 roku wynosi 359 mln zł. Po zakończeniu budowy nową infrastrukturę zyskają kierowcy, piesi, rowerzyści i pasażerowie komunikacji miejskiej, a aleją Wojska Polskiego od Bugaja do Rząsaw przejedziemy bez zatrzymywania się. Relacje poprzeczne ułatwią ronda i węzły. Całość zostanie na nowo oświetlona. Finał robót przewidziano na końcówkę 2023 r.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Garmin Venu Sq 2 Music Brzoskwiniowy (100270011)
NADGARSTKOWY CZUJNIK TĘTNA Zegarek stale mierzy tę…
kup teraz

Huawei Watch GT3 Pro Elite 46mm Srebrny
Wysokowydajny inteligentny zegarek z tytanowym kor…
kup teraz

Apple Watch 8 Cellular 41mm Grafitowy z opaską sportową w kolorze...
apple watch series 8 olśniewa dużym niegasnącym wy…
kup teraz

Huawei Watch GT 3 46 mm Active Czarny
Zachwyca designem i klasyczną estetyką, zapewniają…
kup teraz

Amazfit GTS 4 mini Czarny
Amazfit GTS 4 Mini Kompaktowy i pełen mocy Ultra p…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 1-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii