Raków przełamał się i pokonał Kotwicę Kołobrzeg. Debiutanckie trafienie Hofericy

AH
Raków przełamał się i pokonał Kotwicę Kołobrzeg. Debiutanckie trafienie Hofericy. Piłkarze Rakowa Częstochowa po dwóch porażkach z rzędu przełamali złą passę i w świąteczną sobotę pokonali na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg 3:0. Wynik nie do końca odzwierciedla jednak przebieg spotkania.

Piłkarze z Kołobrzegu, który bronią się przed spadkiem, postawili ekipie Radosława Mroczkowskiego trudne warunki, szczególnie w drugiej połowie. Po pierwszej części Raków prowadził 1:0, a na listę strzelców w 29. minucie wpisał się Artur Pląskowski. W drugiej połowie do głosu doszli goście i przez kilkanaście minut Raków został zepchnięty do głębokiej defensywy.

Przełomowym momentem okazała sie 75. minuta, gdy drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kacper Chruściński. Czerwono-niebiescy liczebną przewagę wykorzystali błyskawicznie i dwie minuty później do siatki trafił Peter Hoferica, dla którego było to debiutanckie trafienie na polskich boiskach.

Wygraną Rakowa w 90. minucie przypieczętował natomiast Dariusz Pawlusiński. W następnej kolejce Raków czeka wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomnice.