Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1 ZDJĘCIA, WYNIK Gole obcokrajowców dały zwycięstwo

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 2:1

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 2:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. piotr tokarczyk
Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 2:1 w meczu kończącym 3. kolejkę PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Marka Papszuna gole strzelali na początku każdej z połów spotkania. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem po przerwie. Wszystkie bramki w tym spotkaniu strzelili obcokrajcowcy. Lubinianie doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin zdjęcia, wynik

Raków błyskawicznie objął prowadzenie. Już w 30 sek. gry po dośrodkowaniu Chorwata Frana Tudora piłkę do siatki głową posłał Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Częstochowianie kontrolowali grę, a okazje na podwyższenie wyniku miał Kamil Piątkowski.

Zagłębie próbowało atakować, ale z rozbijaniem ataków goście doskonale radziła sobie obrona częstochowian dowodzona przez Czecha Tomasa Petraska. Goście w I połowie tylko raz postraszyli Jakuba Szumskiego, gdy z pierwszej piłki strzelał Jewgienij Baszkirow, ale bramkarz Rakowa pewnie obronił uderzenie z 16 m.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - ZAGŁĘBIE LUBIN

Po zmianie stron na boisku w ekipie gości pojawił się Filip Starzyński. Lider Zagłębia nie uchronił jednak swojego zespołu przed stratą drugiej bramki. Po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Lubomira Guldana częstochowianie przejęli ją jeszcze na połowie rywali. Tudor znów idealnie dośrodkował, a nieobstawiony David Tijanić umieścił ją w siatce.

Słoweniec kwadrans później znów powinien wpisać się na listę strzelców. Marcin Cebula po indywidualnej akcji wyłożył mu piłkę w polu bramkowym, ale Tijanić w nią nie trafił, choć miał przed sobą pustą bramkę. Niewykorzystanie tej okazji szybko zemściło się na Rakowie. Goście zdobyli honorowego fola po akcji dwóch Słoweńców. Sasa Żivec dośrodkował z końcowej linii boiska, a rezerwowy Rok Sirk, który chwilę wcześniej wszedł na murawę, strzałem z bliska zaskoczył Szumskiego.

Końcówka była nerwowa, bo lubinianie mieli kilka okazji do wyrównania, ale Raków odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i dołączył do czołówki tabeli PKO Ekstraklasy. Zagłębie straciło pierwsze punkty i przynajmniej na razie przestało deptać po piętach liderowi z Zabrza.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)