Raków Częstochowa: Zachara w roli głównej

Andrzej Zaguła
Raków w potyczce z Miedzą dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale goście po stracie bramek za każdym razem odrabiali straty. Ostatecznie wywieźli z Częstochowy cenny punkt po remisie 2:2. Częstochowianie kończyli mecz w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Adrian Pluta.

Gospodarze w I połowie z zimną krwią wykorzystali błąd defensywy Miedzi, po którym strzelili gola. Duża w tym zasługa Mateusza Zachary, któremu oprócz gapiostwa obrońców z Legnicy przyszedł w sukurs bramkarz Władysław Syamin. Ten ostatni tak niefortunnie interweniował nogami, że podkręcona piłka praktycznie sama wpadła do jego bramki.

Po przerwie było jeszcze ciekawiej. Miedź wyrównała z rzu-tu karnego. Gospodarze na stratę gola szybko odpowiedzieli kapitalną akcją, po której piłkę przyjął Zachara i precyzyjnym uderzeniem z prawej strony wyprowadził Raków na prowadzenie. Legniczanie za sprawą Michała Żółtowskiego ponownie doprowadziła jednak do remisu.

W ekipie Rakowa zadebiutował 16-letni Dawid Świerk i był to debiut niezwykle udany. - Chłopak wyróżniał się w ekipie rezerw i dlatego dostał szansę - powiedział trener Jerzy Brzęczek.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Zachara (45), 1:1 Michał Żółtowski (58 karny), 2:1 Mateusz Zachara (61), 2:2 Michał Żółtowski (84)