Raków Częstochowa wygrywa z Wartą Poznań 0:2! Gutkovskis znów pogrążył beniaminka ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Vladislavs Gutkovskis blisko pięć miesięcy czekał na gola w PKO Ekstraklasie

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Vladislavs Gutkovskis blisko pięć miesięcy czekał na gola w PKO Ekstraklasie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. arc
W meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Rakowem Częstochowa 0:2. Pierwszego gola dla gości strzelił Vladislavs Gutkovskis, a drugi padł po trafieniu samobójczym. Łotysz ostatni raz trafił do siatki w lidze w jesiennym spotkaniu tych drużyn w Bełchatowie wykorzystując w 90 minucie rzut karny. Ze strzelaniem jedenastek problem ma za to beniaminek, który w Grodzisku Wlkp. w jednej połowie zmarnował dwa karne. Jednego z nich obronił Dominik Holec. Zobaczcie zdjęcia z meczu Warta Poznań - Raków Częstochowa.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2. Gutkovskis znów pogrążył beniaminka

Piłkarze Rakowa odnieśli trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Podobnie jak w pierwszym meczu z Wartą w Bełchatowie w roli głównej wystąpił Vladislavs Gutkovskis. Wówczas Łotysz w ostatniej minucie wykorzystał karnego, a teraz strzelił pierwszą bramkę dla częstochowian. Był to jego pierwszy gol w PKO Ekstraklasie od 29 listopada.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Losy tego spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Gospodarze już w 10 minucie mieli świetną okazję do zdobycia prowadzenia, bo sędzia Krzysztof Jakubik za zagranie ręką Ivi Lopeza podyktował rzut karny dla Warty. Do piłki podszedł Mateusz Kupczak i trafił w poprzeczkę.

Raków groźniej zaatakował dopiero w 35 minucie. Do dośrodkowaniu Hiszpana Andrzej Niewulis mocno strzelił z 5 m, ale trafił wprost w bramkarza Adriana Lisa, który po tej interwencji długo był opatrywany przez lekarza. Kolejna akcja częstochowian przyniosła im prowadzenie. Daniel Szelągowski podał do Gutkovskisa, a ten wbiegł z piłką w pole karne i huknął z 10 m w samo okienko. To był szósty ligowy gol Łotysza w tym sezonie.

Poznaniacy mogli błyskawicznie wyrównać, bo chwilę później piłkę ręką w polu karnym zatrzymał Niewulis i arbiter po raz drugi wskazał na wapno. Tym razem do jedenastki podszedł Mateusz Kuzimski, ale uderzenie najlepszego strzelca beniaminka obronił Dominik Holec. Słowak jeszcze przed przerwą popisał się także kapitalną interwencją po strzale z dystansu Makany Baku.

Zaraz po zmianie stron prowadzenie Rakowa mógł podwyższyć Jarosław Jach, który strzelał głową z kilku metrów. Później do głosu doszła Warta starająca się odrobić straty. Na bramkę Holca groźnie strzelał Mateusz Czyżycki, ale Słowak nie dał się zaskoczyć, a w końcówce z bliska w piłkę nie trafił Kuzimski, a w bramkę Maciej Żurawski.

Raków odpowiedział dośrodkowaniem Jacha z wolnego. Piłka zmierzała do Jakuba Arka, ale napastnika gości w ostatniej chwili uprzedził Jakub Kiełb. Obrońca Warty uderzył jednak głową tak nieszczęśliwie, że skierował futbolówkę do własnej bramki. Warta doznała pierwszej porażki w PKO Ekstraklasie od ponad miesiąca. Raków po tej wygranej umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)