Raków Częstochowa wygrał 3:2 z PGE FKS Stalą Mielec. Radość na trybunach. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW

Piotr Ciastek
Kibice Rakowa Częstochowa na meczu ze stalą Mielec
Kibice Rakowa Częstochowa na meczu ze stalą Mielec Marek Tęcza
SPORT. Raków Częstochowa wygrał 3:2 z PGE FKS Stalą Mielec w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla drużyny spod Jasnej Góry zdobyli Deian Sorescu, Fabian Piasecki i Ivi Lopez.

Dokładnie 4438 kibiców spierało drużynę Rakowa na niedzielnym meczu. Już w 4. minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Frana Tudora wynik meczu otworzył Deian Sorescu. Stal doprowadziła do remisu w 31. minucie dzięki trafieniu po strzale głową Piotra Wlazło. Kilka minut później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Igor Sapała. Czujny między słupkami był jednak bramkarz gości. W 39. minucie składną akcję Rakowa miał szansę wykończyć Vladislavs Gutkovskis. Jego strzał z trudnej pozycji o centymetry minął bramkę Stali. W 40. minucie dośrodkowanie Tudora mógł zamienić na gola Fabian Piasecki, ale ponownie na linii dobrze interweniował Mrozek.

Również druga połowa rozpoczęła się dla Rakowa bardzo dobrze. W 57. minucie Fabian Piasecki mocnym strzałem pokonał Mrozka i dał ponownie prowadzenie Medalikom. W 70. minucie prawym skrzydłem pognał Sorescu. Po jego dośrodkowaniu Krystian Getinger zagrał piłkę ręką, a sędzia podytkował rzut karny. Z linii jedenastu metrów nie pomylił się Ivi Lopez i było 3:1. W 85. minucie kontaktowego gola dla Stali zdobył Arkadiusz Kasperkiewicz, uderzając z woleja z kilkunastu metrów. Była to ostatnia bramka tego spotkania. Tym samym Raków zainkasował kolejny komplet punktów.

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 3:2 (1:1)

Bramki: Sorescu 4, Piasecki 57, Ivi 71 - Wlazło 31, Kasperkiewicz 85

Raków: Trelowski - Svarnas, Arsenić, Racovițan (46. Kun), Tudor, Sapała (52. Lederman), Sorescu (87. Rundić), Ivi, Kochergin, Gutkovskis (78. Czyż), Piasecki (78. Musiolik)

Stal: Mrozek - Getinger (76. Leandro), Barauskas, Matras, Kasperkiewicz, Wolski, Wlazło (76. Mak), Żyra, Maj, Domański, Lebedyński (76. Hiszpański)

Żółte kartki: Ivi, Racovițan, Piasecki - Wlazło

źródło: Raków.com

Raków Częstochowa wygrał 3:2 z PGE FKS Stalą Mielec. Radość ...