Raków Częstochowa - Wisła Kraków 3:1. Piękne gole, święty spokój

Rafał Musioł
Raków Częstochowa pokonał Wisłę Kraków i właściwie zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Dla gości porażka oznacza z kolei przedłużenie stanu niepewności.

- Jesteśmy blisko i daleko. Potrzebujemy trzech punktów, żeby poczuć się właściwie komfortowo - mówił przed meczem z Wisłą Kraków trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun.

Beniaminek PKO Ekstraklasy osiągnął cel z zabójczym spokojem. Świetnie przygotowany taktycznie Raków wypunktował Białą Gwiazdę i strzelił jej dwa gole, nie tracąc żadnego. W dodatku Wisła od 41 minuty grała w dziesiątkę, co dodatkowo ograniczyło jej szanse na podjęcie walki.

Gospodarze w Bełchatowie objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Dośrodkowanie Petra Schwarza wywołało bałagan w obronie Wisły i Kamil Kościelny pokonał Michała Buchalika.

Raków nie zwalniał, kontrolował mecz, a przed przerwą Nikola Kuveljić, który obejrzał już żółtą kartkę, nadepnął na stopę mijającego go David Tjanicia i Biała Gwiazda została w dziesiątkę.

W 55 minucie Tjanić znów dał o sobie znać. Patryk Kun dośrodkował, Felicio Brown Forbes został zablokowany, a Słoweniec strzałem od słupka wpakował piłkę do siatki.'

Dominacja Rakowa była całkowita, ale zespół ten słynie z tego, że w końcówkach spotkań często wpada w kłopoty. Tym razem też tak się stało. Jakub Błaszczykowski ściągnął na siebie obrońców, podał do Aleksandra Buksy i ten przepięknym uderzeniem w narożnik bramki przywrócił krakowianom nadzieję.

Ostatecznie rozwiał ją Igor Sapała, który pokazał, że piękne gole to nie tylko wiślacka specjalność i trafił w okienko kapitalnym strzałem z 20 metrów, zapewniając Rakowowi kolejny sezon w elicie.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 3:1 (1:0)
1:0
Kamil Kościelny (20), 2:0 David Tjanić (55), 2:1 Aleksander Buksa (72), 3:1 Igor Sapała (78)
Raków Szumski - Piątkowski, Kościelny, Mikołajewski - Tudor, Schwarz, Sapała, Tijanić (83. Lederman), Kun - Brown Forbes (86. Malinowski), Musiolik (81. Oziębała).
Wisła Buchalik -Klemenz, Janicki Kuveljić, Hebert, Hołownia (62. Buksa) - Błaszczykowski, Basha, Żukow, Savićević (81, Chuca) - Turgeman (60. Sadlok).