Raków Częstochowa - Tur Turek 0:1: Częstochowianie stracili punkt w samej końcówce [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa przegrał 0:1 z Turem Turek. Gospodarze stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

W dzisiejszym meczu nasza drużyna musiała się zmierzyć się z Turem Turek który w ciągu tygodnia przeszedł kadrową rewolucję. Do zespołu z Wielkopolski dołączyło trzynastu zawodników, występujących dotychczas w ŁKS Łódź.

Roszady w drużynie Tura Turek spowodowane są wycofaniem łódzkiego klubu z pierwszoligowych rozgrywek. Za zgodą PZPN, do drugoligowca mogli wrócić wszyscy zawodnicy, którzy zimą zdecydowali się na przeprowadzkę do Łodzi, a w rundzie jesiennej grali w Turku.
Do meczu z Turem Turek, czerwono-niebiescy przystąpią osłabieni brakiem Piotra Mastalerza oraz Daniela da Silvy. Absencja obrońców, to efekt żółtych kartek, którymi zostali ukarani w spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice (1:1). Oprócz Mastalerza i da Silvy indywidualne kary otrzymało jeszcze sześciu naszych zawodników.

Mecz nie dostarczył wielu emocji. Obie drużyny grały na tym samym poziomie . Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie nic specjalnego się nie działo .

Piłka przesuwała się od jednej bramki do drugiej .Emocji było tyle ile jest w czasie łowienia ryb .Można było też liczyć żółte kartki. a tych sędzia Artur Mądrzak ( Warszawa) pokazał 6. Pod koniec drugiej połowy zaczął przeważać Raków.

I to obudziło nadzieję poddenerwowanych kibiców Rakowa. Niestety, jedna akcja Tura w ostatniej minucie i po strzale Cezarego Książek obraz meczu zmienił się radykalnie . Raków przegrał 0:1. Teraz o awansie nie marzą nawet najwięksi optymiści.

RAKÓW - TUR TUREK 0:1 (0:0)
0:1 Książek (90, asysta Dolewka)

SĘDZIOWAŁ: Artur Mądrzak (Warszawa). ŻÓŁTE KARTKI: Ogłaza, Łysek, Kmieć, Napora (Raków) ? Borys, Kotwica (Tur). WIDZÓW: 700.

RAKÓW: Wróbel - Łysek, Soczyński, Pluta, P. Kowalczyk ? Napora (66. A. Świerk), Kmieć (84. Buczkowski), Ogłaza, Bezerra - Pląskowski (55. R. Czerwiński) ? Balogun.
TUR: Kołba ? Łucki, Wieczorek, Ragaman, Mikołajczyk - Borys (69. Dolewka), Kotwica, Książek, Biel (79. Bogusz) - Staroń, Gląba.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0