Raków Częstochowa - Spartak Trnava ZDJĘCIA, WYNIK Wicemistrz Polski przypieczętował awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji

Tomasz Kuczyński
11.08.2022 r. Mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy: Raków Częstochowa - Spartak Trnava.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
11.08.2022 r. Mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy: Raków Częstochowa - Spartak Trnava. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Ciastek
W czwartek 11.08.2022 r. w meczu rewanżowym III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa wygrał Spartakiem Trnava 1:0 (0:0). Pierwsze spotkanie rozegrane na Słowacji wicemistrz Polski wygrał 2:0. Zobacz ZDJĘCIA.

Raków przystąpił do rewanżu z dwubramkową zaliczką, ale trener częstochowian Marek Papszun przestrzegał: - Dwumecz jeszcze nie jest rozstrzygnięty - mówił szkoleniowiec, w którego zespole nie brakuje problemów z powodu kontuzji. W Zabrzu urazu doznał
Ben Lederman w jego miejsce przeciw Spartakowi wszedł Walerian Gwilia. Nadal kontuzjowany jest Vladan Kovacević, więc w bramce stał Kacper Trelowski.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Raków Częstochowa - Spartak Trnava, 11.08.2022 r.

Do przerwy bez bramek

Po spokojnych dziesięciu minutach, Raków jako pierwszy zaatakował odważnie. W pole karne wpadł Fran Tudor i strzelił po ziemi koło słupka. W 14. minucie po rzucie rożnym gospodarze domagali rzutu karnego za rękę rywala. Wyglądało na to, że mieli rację, ale w tym meczu nie było systemu VAR, więc sędzia nie miał możliwości sprawdzenia tej sytuacji.

Gdy mijało pół godziny gry dobrą okazję na gola miał Spartak. Milan Ristovski ułatwił jednak obronę Trelowskiemu, bo strzelił z pola karnego wprost w bramkarza Rakowa.

Pod koniec pierwszej części częstochowianie ponownie mocniej zaatakowali. W 38. minucie huknął Patryk Kun, a Dominik Takać, odbił piłkę. Chwilę później strzału z dystansu spróbował Gwilia, minimalnie chybiając celu.

Gol, po którym ze Spartaka uszło powietrze

W drugą połowę lepiej wszedł Spartak i zmusił Raków do obrony. W 55. minucie świetną okazję zmarnował Ristovski strzelając z 11 metrów nad poprzeczką.

Gospodarze otrząsnęli się i od 63. minuty bito na alarm przed bramką Spartaka. Najpierw z rzutu wolnego strzelił Ivi Lopez i Takać z trudem wybił piłkę na róg. Po nim Kun uderzył blisko „okienka”. W 66. minucie uderzenie Lopeza po rykoszecie poleciało nad poprzeczką. Wreszcie w 68. minucie padł gol. Vladislavs Gutkovskis zagrał do Lopeza, Hiszpan odegrał do Władysław Kochergin, który z ostrego kąta posła piłkę między nogami bramkarza. Po tym gole ze Spartaka uszło powietrze.

W IV rundzie Raków zmierzy się ze Slavią Praga, która wyeliminowała Panathinaikos Ateny. Pierwszy mecz w Czechach wygrali gospodarze 2:0. Rewanż w Grecji zakończył się remisem 1:1. Mecz w Częstochowie odbędzie się 18 sierpnia (godz. 18). Rewanż w Pradze - 25 sierpnia.

III runda eliminacji Ligi Konferencji Europy: Raków Częstochowa - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Władysław Kochergin (68)

Raków: Kacper Trelowski - Stratos Svarnas, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor, Giannis Papanikoláou, Walerian Gwilia (88. Szymon Czyż), Władysław Koczergin (82. Bartosz Nowak), Ivi Lopez (76. Mateusz Wdowiak), Patryk Kun (88. Deian Sorescu) - Vladislavs Gutkovskis (75. Sebastian Musiolik).

Spartak: Dominik Takać - Matej Curma (46, Kristian Kostrna), Lukas Stetina, Gergely Tumma - Erik Daniel (74. Alex Ivan), Martin Bukata (67. Jakub Paur), Kyriakos Savvidis, Samuel Stefanik, Martin Miković (46. Bamidele Yusuf) - Kelvin Boateng, Milan Ristovski (79. Azeez Oseni).

Żółte kartki: Gutkovskis - Miković, Curma, Stefanik, Savvidis, Yusuf.

Sędziował: Allard Lindhout (Holandia)

Widzów: 5.434