Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Przejęcie stadionu w Częstochowie przez kibiców i gorące emocje! Zobacz ZDJĘCIA z trybun

Piotr Ciastek
SPORT. Raków Częstochowa wygrał ze Śląskiem Wrocław 4:1 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz na stadionie przy Limanowskiego oglądało 5500 widzów.

Piątkowy wieczór był niezwykle gorący na częstochowskiej Limance. Nie tylko z powodu temperatury powietrza, która sięgała kilkunastu stopni powyżej zera, ale i z powodu emocji, jakie drużyna Rakowa sprawiła swoim kibicom. Cztery bramki strzelone przez medalików sprawiły, że 5,5 tys. kibiców szalała co chwilę na stadionie.

Jak przebiegał mecz Raków:Śląsk Wrocław?

Od początku spotkania gospodarze odważnie atakowali bramkę rywali. W 15. minucie po świetnym podaniu od Kochergina przed szansą stanął Nowak, ale górą w pojedynku sam na sam okazał się Leszczyński. W 36 minucie to Nowak idealnie dograł piłkę do Kochergina i ukraiński pomocnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Śląska, dając prowadzenie Medalikom.

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze lepiej dla zespołu z Częstochowy. W 48. minucie Ivi świetnie odnalazł się w polu karnym i w sytuacji sam na sam pokonał Leszczyńskiego. W 55. minucie dośrodkowanie Jeana Carlosa strzałem głową wykończył Bartosz Nowak i było 3:0. Koncert Medalików trwał dalej. W 62. minucie Kochergin zagrał precyzyjnie do Iviego, a ten znów trafił do siatki. W 68. minucie kontrę wyprowadził John Yeboah i w sytuacji sam na sam pokonał Vladana Kovacevicia. Więcej goli w tym spotkaniu juz nie padło i Raków dopisał cenne trzy punkty do ligowego dorobku.

Szansa na kolejne punkty w PKO BP Ekstraklasie drużyna Rakowa będzie miała w sobotę, 18 marca. Przy Limanowskiego 83 zagra wtedy z Cracovią.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 4:1 (1:0)

Bramki: Kochergin 36, Ivi 48, 62, Nowak 55 - Yeboah 68

Raków: Kovačević - Svarnas, Arsenić, Rundić, Kochergin (78. Berggren), Lederman, Carlos (81. Racovitan), Tudor, Nowak (78. Wdowiak), Ivi (81. Musiolik), Gutkovskis (65. Cebula)

Śląsk: Leszczyński - Gretarsson, Stawny, Verdasca, Konczkowski (89. Gersternstein), Bejger, Rzuchowski, Łyszczarz (56. Garcia), Leiva, Jastrzembski (56. Yeboah), Exposito

źródło: RKS Raków Częstochowa