Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 0:1: Piąty mecz częstochowian bez zwycięstwa

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa zmierzył się sąsiadem w tabeli, rozegrał dzisiaj mecz z Rozwojem Katowice. Niestety częstochowianie przegrali ten mecz "o pietruszkę" 0:1. Usprawiedliwieniem nie może być fakt, że trener Rakowa Częstochowa Jerzy Brzęczek chętnie stawia na juniorów.

Brzęczek przygotowuje ich do grania w pierwszej drużynie Rakowa Częstochowa. Do tej pory skorzystał z: Oskara Czyża, Przemysława Mońki, Mateusza Musiała, Eryka Krupy, Roberta Brzęczka oraz Łukasza Buczkowskiego .

W meczu Rakowa Częstochowa z Rozwojem Katowice grali : Buczkowski, Czyż i Mońka. Pierwsza połowa była wyrównana, z lekką przewagą katowiczan.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA ZREMISOWAŁ Z ROZWOJEM KATOWICE

Gdy sędzia podał, że do I połowy doliczy 1 minutę można było zacząć się bać. Bo ostatnio Raków Częstochowa "lubi" tracić bramki w doliczonych minutach. I tak było tym razem. Kapitan Rozwoju Katowice , Kamil Zalewski , jak na zawołanie, strzelił bramkę na 1:0 i Raków Częstochowa znów przegrywał.

W drugiej połowie , częstochowianie z impetem chcieli odrobić straty. Raków Częstochowa miał nawet optyczną przewagę nad przeciwnikami. Tak było do 76 minuty, gdy za faul taktyczny, gdy czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Soczyński.

W 87 minucie, za drugą żółtą kartkę , boisko musiał opuścić Piotr Mastalerz . I tak Raków Częstochowa grał do końca w "dziewiątkę" . Mimo przewagi osobowej , Rozwój Katowice już nie nie zmienił wyniku .

Mówi się do "trzech razy sztuka" ale gracze Rakowa Częstochowa poszli dalej i już nie wygrali 5 meczów w tej rundzie , na własnym boisku. Może sprawdzają odporność swoich kibiców na przegrane?

RAKÓW CZĘSTOCHOWA ROZWÓJ KATOWICE 0:1 (0:1)

0:1 Kamil Zalewski (45, asysta Sebastian Gielza)

SĘDZIOWAŁ: Mariusz Złotek (Gorzyce). ŻÓŁTE KARTKI: Mastalerz (Raków) ? Gielza (Rozwój). CZERWONE KARTKI: Soczyński (Raków, za faul), Mastalerz (za dwie żółte). WIDZÓW: 200.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA: Kos - Mastalerz, Soczyński, da Silva, P. Kowalczyk - Napora (72. Mońka), Ł. Kowalczyk, Bezerra, Buczkowski (89. Witczyk) - Pląskowski (72. Czyż) - Balogun.

ROZWÓJ: Soliński - Mielnik, Szymiński, Gałecki (78. Świerczyński), Winiarczyk - Sobas (69. Tyc), Zalewski, Nowak (90. Glenc), Wolny - Tkocz, Gielza.