Raków Częstochowa pokonał Chojniczankę 5:1. Wicemistrz Polski nie zwalnia tempa. Zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa wygrali w sparingu z Chojniczanką

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa wygrali w sparingu z Chojniczanką Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Raków i Chojniczana/Twitter
Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w meczu kontrolnym Chojniczankę 5:1. To było drugie spotkanie wicemistrzów Polski rozgrywane w trakcie obozu w Sochocinie i podopieczni trenera Marka Papszuna odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Raków - Chojniczanka.

Raków Częstochowa - Chojniczanka 5:1. Wicemistrz Polski nie zwalnia tempa

Raków nie zwalnia tempa. Częstochowianie rozegrali drugi letni sparing i odnieśli drugie zwycięstwo. Wyższość wicemistrza Polski nad beniaminkiem Fortuna 1. Ligi nie podlegała żadnej dyskusji.

Drugie spotkanie podopiecznych trenera Marka Papszuna w trakcie obozu w Sochocinie odbyło się w niedzielne południe w ośrodku, w którym przebywają częstochowianie. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu z Lechią ten sparing był zamknięty dla mediów i Raków nie przeprowadzał z niego transmisji.

Częstochowianie zmagali się nie tylko z rywalem z Chojnic, ale także z upałem. Z jednym i drugim poradzili sobie jednak znakomicie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - CHOJNICZANKA

Piłkarze Papszuna szybko objęli prowadzenie, gdy po akcji Ivi Lopeza do siatki z bliska pilkę posłał Vladyslav Kochergin. Na 2:0 tuż przed przerwą wynik podwyższył Wiktor Długosz, a wcześniej Deian Sorescu trafił z dystansu w poprzeczkę.

W II połowie trener Rakowa posłał do gry inną jedenastkę, lecz w niczym nie wpłynęło to na przebieg boiskowych wydarzeń. Trzecią bramkę zaraz po zmianie stron zdobył Mateusz Wdowiak wykorzystując błąd bramkarza Chojniczanki. Czwarty gol był dziełem Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz tuż po wejściu na boisko wykorzystał jedenastkę.

Piłkarze z Chojnic odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Tomasza Mikołajczaka również strzelonym z rzutu karnego. Wygraną wicemistrzów Polski w ostatniej minucie przypieczętował popularny "Gutek". Raków w Sochocinie przebywać będzie do 1 lipca. Ostatniego dnia zgrupowania częstochowianie rozegrają podwójny sparing z Wisłą Płock.

Raków Częstochowa - Chojniczanka 5:1 (2:0)
Bramki
1:0 Vladyslav Kochergin (13), 2:0 Wiktor Długosz (45), 3:0 Mateusz Wdowiak (52), 4:0 Vladislavs Gutkovskis (63-karny), 4:1 Tomasz Mikołajczak (67-karny), 5:1 Vladislavs Gutkovskis (90)

Raków I polowa: Kovačević - Racovițan, Arsenić, Rundić (30. Musiolik), Sorescu, Gwilia, Sapała, Długosz, Ivi López, Koczerhin, Piasecki (37. Svárnas).
II połowa: Trelowski - Tudor, Krzyżak, Svárnas, Lederman, Papanikoláou, Sturgeon, Wdowiak, Czyż, Kun, Musiolik (60. Gutkovskis).