Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0. Hit PKO Ekstraklasy był wyrównany, ale nieco rozczarował

Bartłomiej Romanek
Raków Częstochowa zremisował z Pogonią Szczecin 0:0
Raków Częstochowa zremisował z Pogonią Szczecin 0:0 Marek Tęcza
Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Pogonią Szczecin w hicie PKO Ekstraklasy, który rozegrano na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Spotkanie trzeciej i czwartej drużyny PKO Ekstraklasy zapowiadano jako ciekawe widowisko, ale mecz w sumie rozczarował. Na boisku było dużo walki i uważnej gry w obronie, ale brakowało tego co jest solą futbolu. Obydwie drużyny stwarzały niewiele sytuacji podbramkowych, o golach nie wspominając.

W pierwszej połowie dwa groźne strzały oddał Ivi Lopez. Po przerwie próbowali Tomas Petrasek i Vladislavs Gutkovskis, ale byli nieskuteczni. Ale to goście byli bliżsi wygranej. W doliczonym czasie gry błędu Vladana Kovacevicia nie wykorzystał jednak Piotr Parzyszek, który fatalnie przestrzelił. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem, a obydwie drużyny zachowały miejsce w tabeli. Raków jest czwarty, Pogoń trzecia.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0

Raków: Kovacević - Arsenić (71. Papanikolaou), Petrasek, Niewulis, Gwilia (60. Cebula), Lederman, Tudor, Kun, Poletanović, Lopez (71. Wdowiak), Musiolik (71. Gutkovskis)

Pogoń: Stipica - Stolarski, Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Dąbrowski, Łęgowski (76. Kozłowski), Kowalczyk (88. Drygas), Carlos (80. Parzyszek), Kurzawa, Kucharczyk